Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-07-2011, 10:55   #5
JohnyTRS
 
JohnyTRS's Avatar
 
Reputacja: 1 JohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputację
-No to wygląda na to, że zostaliśmy po części wyrolowani - rzucił w tłum, usłyszeli go tylko nieliczni w koło - ja się zmywam, nie chcę mieć kłopotów.

Wcześniej wyłączył dyktafon. To nie było potrzebne. Chwycił za kierownicę motocykla i wyprowadził go z tłumu. Wsiadł zaraz potem, i aż do ogrodzenia jechał powoli, dopiero potem nabrał prędkości.

"Teraz jak najszybciej skontaktować się z Tedem"

Gdy upewnił się, że za nim nikt jeszcze nie jedzie, zjechał z drogi i stanął pomiędzy jakimiś uschłymi krzakami. Zgasił reflektor. Wybranie numeru zajęło chwilę. Miał nadzieję, że odbierze, była prawie północ.

-Słucham - oprócz głosu Teda, w tle, mocno przebijała się muzyka elektroniczna.
-Cześć Ted, tu Analog, mam małą prośbę: Wiesz może coś o oznaczeniach? Spotkałem się przed chwilką z takim kodem: A6 2 4. Wiesz może co może on oznaczać?
-Czekaj... - cisza trwał może z minutę - to jest najpewniej lokalizacja Punktu systemu informacji publicznej w Night City.
-A po ludzku?
-To jest najpewniej jakiś Datatherm, podzielili miasto na kwadraty. A6 to jest jakaś dzielnica, najpewniej północna, a 2-4 to lokalizacja na siatce współrzędnych. Najpewniej to będzie gdzieś Północno-wschodnie centrum, gdzieś przy porcie. Ale nie daję pewności.
-Dzięki, to wystarczy w zupełności.
-Proszę.

Miał już dane. Datatherm. Przełożył mikrofon do wnętrza kasku, właczył dyktafon, odpalił silnik, wjechał na drogę.
-Zdaje mi się, że będzie to zabawa w kotka i myszkę, jazda od punktu do punktu. Unitra, a właściwie jej hologram, nie przekazał nam nic ważnego. Same brednie, ustne grafomaństwo. Informacja była w rogu, A6 2 4. Jest to lokalizacja według systemu Datathermu, gdzieś w Północno-wschodnim centrum Night City, najprawdopodobniej Port albo Marina. Nie musi to byc sam Datatherm, ta prawie nie zniszczalna skrzynka uliczna. To, że to są jego koordynaty, może oznaczać jednocześnie jego okolicę, muszę najpierw dorwać mapę tych skrzynek. Zmieniając zagadnienie to jestem ciekaw, kim był ten przepakowany afroamerykanin. Na pewno coś wiedział, był w kontakcie z Unitrą, albo, co równie wydaje się interesujące, w kontakcie z programistą. Unitra wyglądała tak samo jak te kilka lat temu, nic się nie zmieniła. Oczywiście może to być manipulacja. Narazie trwa wyścig, to spotkanie miało na celu odrzucenie zwykłych debili, którzy poza prowadzeniem samochodu i strzelaniem nic innego nie potrafią. Pytanie brzmi, ilu zrozumiało przesłanie. Opierając się na uniwersyteckich badaniach, to najpewniej mniej niż 10% zebranych, ale ta liczba może się zwiększyć, niektórzy najpewniej przybyli w grupach, co daje możliwość, że ktoś z grupy zrozumie przekaz. Co do samej Unitry, to może to być jedynie akcja którejś z korporacji, którzy dali na przynętę informację o jej powrocie. -zakończył monolog, zapisamy na chipie w dyktafonie.
Zwolnił, wyłączył urządzenie.

Przyspieszył i po chwili wjeżdzał już na obrzeża centrum. Zatrzymał się przy pierwszym lepszym Datatermie. Wsadził swoją kartę kredytową i w miarę zręcznie dotarł do planu. Miast na sektory, każda z dzielnic miała dodatkowy symbol. Znalazł to miejsce.

Wyrwał kartę z czytnika i juz pędził na motorze do celu. Jeszcze raz włączył dyktafon:
-Jadę właśnie do Wschodniej Mariny, kwadrat 2-4, Z tego co wiem to nie ma tam nic poza magazynami i pirsem lub molo. Nie wiem który to ma być dokładnie rejon, kwadrat zakreśla pewien obszar.

Dalszy ruch:
Jadę do Wschodniej Mariny
 
__________________
Ten użytkownik też ma swoje za uszami.
JohnyTRS jest offline