Wątek: Zbrojownia
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-07-2011, 22:51   #1
traveller
 
traveller's Avatar
 
Reputacja: 1 traveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputację
Zbrojownia

Przyszedł mi dzisiaj do głowy przypadkiem pewien dość ciekawy pomysł i pomyślałem, że mogę się nim podzielić. Wiąże się z kolejną luźną zabawą jakich ostatnimi czasy sporo jest na forum. Mianowicie chodzi o to, żeby zainteresowani forumowicze przedstawiali nam sylwetki wybranego przez siebie uzbrojenia(1 na post). Dobrze by było gdyby do opisu dodawane było zdjęcie/szkic/obrazek przedstawiające to o czym opowiadacie. Może być to broń występująca zarówno w legendach, mitach, komiksach, filmach, grach, książkach jak i w naszej nie zawsze znowu tak szarej rzeczywistości Wszystko także jedno czy będzie to broń palna, miotana, biała, organiczna czy może stanowiąca część ramienia jakiegoś cyborga oraz czy będzie obezwładniać, zabijać, usypiać czy powodować jakiś inny efekt. Im ciekawiej tym lepiej. Prosiłbym jednak o nie dodawanie postów typu "miecz" bądź "karabin" bo jest to zbyt ogólnikowe potraktowanie tematu. Punktacji w tym wypadku nie będzie bo chodzi jedynie o odstresowanie się i przy okazji poszerzenie swojej wiedzy w tej dziedzinie. Każdy chętny może, ale oczywiście nie musi komentować wybranej przez innego forumowicza broni. Może więc zacznę jako pierwszy.

Złoty pistolet
Któż nie oglądał albo chociaż nie słyszał o mężczyźnie ze złotym pistoletem? Ci którzy nie słyszeli niech wiedzą, że właśnie taki tytuł nosi jeden z najsłynniejszych filmów(który opiera się na książce) o przygodach Jamesa Bonda. Tytułowy złoty pistolet był narzędziem zbrodni Francisco Scaramangi; płatnego mordercy i głównego przeciwnika 007 w filmie. Notabene ten mały i teraz dość dziwacznie wyglądający pistolet(zdjęcie przedstawia jak zrobić go z przedmiotów codziennego użytku) strzelał także złotymi kulami o kalibrze 4,2 mm. Występował także m.in. w grze "Golden Eye" na nintendo 64, ale jedynie w wersji multiplayer. Muszę przyznać, że bez skrupułów wykorzystywałem ja przeciwko kumplowi na dzielonym na pół obrazie telewizora. To były piękne czasy
Wracając jednak do samej broni. Jest ona fikcyjna chociaż zapewne wiele osób na całym świecie pokrywało od lat swoje giwery złotem. Czemu to ta broń jest taka wyjątkowa? Otóż poza szpanerskim wyglądem i znakiem rozpoznawczym swojego posiadacza złoty pistolet zabijał każdego jedynie jednym trafieniem o ile trafiło w ciało ofiary. Jest to oczywiście fikcja tłumaczona specjalnym kształtem i rozpryskiem pocisku przy uderzeniu co nie zmienia faktu, że gdyby takowy pistolet istniał stanowiłby zabójczą broń. Nie byłaby to jednak broń praktyczna ze względu na możliwość miejsca w komorze tylko na jeden pocisk.

 
__________________
"Tak, zabiłem Rzepę." - Col Frost 26.11.2021
Even a stoped clock is right twice a day
traveller jest offline