Wątek: Zbrojownia
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-07-2011, 13:39   #4
traveller
 
traveller's Avatar
 
Reputacja: 1 traveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputację
Widzę, że zbrojownia się poszerza a pomysł chwycił Pozwolę sobie skomentować wybory poprzedników.

S.W.A.T. jako, że grałem przede wszystkim w Fallouta 3 i New Vegas to o samej broni raczej nie słyszałem. Znalazłem jednak wzmiankę o niej w New Vegas, ale niestety nie mogłem sam jej wziąć jako, że mój charakter miał perka, który pozwalał mu widzieć wszystkie dziwne zjawiskami normalnie nie występujące w grze i zamiast niego dostałem laserowy pistolet obcych, który też jest dobrą bronią. Z tego jednak co widzę na youtubie w New Vegas jest także zabójczy.

MatrixTheGreat kojarzę sam miecz chociaż nie pamiętałem jego historii to pamiętam go jako wielki miecz, który wkładało się w specjalne otwory by pokonać na końcu gry Śniącego.

No to teraz może znowu coś od siebie

Garota
Broń jak najbardziej realna i używana zdaje się już w XV wiecznych Włoszech. Oglądając ostatnio serial Rodzina Borgia ze zdumieniem odkryłem, że był to przedmiot codziennego użytku wykorzystywany w kuchni do krojenia arbuzów. Zresztą na ekranie z łatwością przekroił owego arbuza na pół, ale jeden z bohaterów używał go właśnie do zabijania. Nie używano jej wtedy powszechnie wśród skrytobójców to wg. wikipedii zaczęło się od 17/18 wieku. Używanie jej jest do dziś jedną z podstawowych form treningów różnych oddziałów specjalnych na całym świecie. Czym właściwie jest garota? Z reguły jest to albo ostra linka, którą podcinało się gardło ofiary. Mogło to być także coś nie tyle ostrego co wytrzymałego np. struna od fortepianu, czy gitary kabel, łańcuch bądź coś o podobnych właściwościach by zawiązana od tyłu pętla na gardle udusiła nieszczęśnika. Wykorzystywany przedmiot zakończony był często uchwytami dla rąk z innego materiału tak by zwiększyć siłę chwytu. Garota wykorzystywana była także jak wspominany przez mnie złoty pistolet w jednym z filmów o przygodach ulubionego agenta jej królewskiej mości. Mianowicie ukryta w formie zegarka z rozciąganą linką. Pokazuje to jak łatwo było ukryć tą śmiertelną broń, dodajmy do tego, że nie wykrywał jej przecież żaden wykrywacz metalu. Często występowała także w filmach o włoskiej mafii. M.in. Ojcu Chrzestnym gdzie tym sposobem zginął Luca Brassi, który jak to ujął jeden z bohaterów "śpi z rybami". Jest to także podstawowa broń agenta 47 znanego szerzej jako Hitman. Dyskretne jej używanie dawało mi dużo większą satysfakcję niż rozwałka wszystkiego co się rusza za pomocą pistoletów. Być może właśnie to, ciche i sprawne działanie i łatwość jej skonstruowania stały się powodem dla którego garota cieszyła się "złą" sławą na całym świecie. Tą samą nazwą określa się także, urządzenie służące do przeprowadzenia publicznych wykorzystywane w Hiszpanii i Portugalii w poprzednim stuleciu. Jak w przypadku tradycyjnie pojmowanej garoty skazany był duszony tyle, że na siedząco przy użyciu o wiele większego mechanizmu przypominającego wyglądem szubienicę.

 
__________________
"Tak, zabiłem Rzepę." - Col Frost 26.11.2021
Even a stoped clock is right twice a day
traveller jest offline