Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-08-2011, 09:45   #1
Qumi
 
Qumi's Avatar
 
Reputacja: 1 Qumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetny
[komentarze] Droga do Neverwinter

Tutaj znajdą się komentarze do naszej sesji. Jeszcze raz gratuluję przyjęcia do gry

Co do zasad gry w skrócie:

Dialogi:

-Piszemy tak-

Imiona pogrubiamy aby łatwiej było nawigować w poście.

Przemyślenia tak samo jak dialogi, ale mogą być w tekście i mają być bez "-".

DnD 4 ed w dużej mierze opiera się na walkach i nie mam zamiaru tego elementu unikać. Walk będzie trochę, szczególnie teraz jak przedzieracie się przez dzicz (później w mieście więcej będzie skill challenge'ów). W tym celu będę korzystać z mapek które sam tworzę lub które skądś biorę.

Przykład mapki którą wykorzystałem w innej sesji:



Przykład mapki przeze mnie zrobionej na potrzeby tej sesji:



Będę trzymał się inicjatywy w walce i skill challengach (przypominam co to skill challenge - to w zasadzie seria zmagań za pomocą umiejętności, może to być przekonanie burmistrza aby uwięził wiedźmę, która jest jego kochanką, albo wspinaczka po stromym urwisku, aby zaskoczyć bandytów), chyba że nie będzie się to sprawdzało.

Walki mam zamiar rozpisywać w google docs, aby zachować dynamikę i przejrzystość gry. Podczas walki wystarczą które deklaracje poparte fabularnym, krótkim opisem. Nie chcę aby walki toczyły się 2-3 tygodnie jak w innych sesjach.

Jeśli macie jakieś pytania to walcie śmiało :P
 
Qumi jest offline