WÄ…tek: Zbrojownia
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-08-2011, 21:40   #7
traveller
 
traveller's Avatar
 
Reputacja: 1 traveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputację
Nie słyszałem o takiej broni jak wyrzutnia rekinów i przyznam szczerze, że jest nieźle wykręcona

Batarang
Ostatnio opisywałem broń bardzo dużą więc tym razem broń bardzo mała. Tak mała, że zmieści się w słynnym pasku znanego wszystkich człowieka nietoperza aka Batmana. To właśnie batarang jest podstawowym z listy wielu niczym u Bonda gadżetów. Batman używał go od zawsze, a co za tym idzie po raz pierwszy zastosował go właśnie w komiksie(Detective Comics z 1939 r.). Jest to jeden z nieodłącznych atrybutów Batmana wraz z peleryną, batmobilem i pistoletem z hakiem, który unosił go w powietrze. Jako, że mroczny rycerz ma swoje zasady moralne czyli krótko mówiąc nie zabija to właśnie mały metalowy przedmiot w kształcie nietoperza nadaje się wg. niego idealnie do nokautowania zwykłych zbirów czy wytrącenia im z rąk różnego rodzaju pistoletów, karabinów i innej maści broni. Batarang działa na podobnej zasadzie co bumerang, wraca on bowiem po wyrzucenia do swojego właściciela. Z czasem Batman zaczął wykorzystywać bardziej zaawansowane gadżety, ewolucja na tym polu dotknęła także batarangi. W grze Arkham Asylum możemy po wyrzuceniu tej zabawki z rąk naszego bohatera sterować go zdalnie co znacznie zmniejsza szansę biednych bandziorów. W tej samej grze występują także batarangi emitujące dźwięki, które przyciągają łysych banditos W komiksie i filmach Gacek wykorzystywał także batarangi eksplodujące bądź porażające prądem. W zależności od lat i różnych wersji Batmanów zmieniał się też znacząco ich wygląd. Na koniec dorzucę jeszcze ciekawostkę, że przedmiot ten jest na tyle rozpoznawalny, że można kupić jego replikę zbliżoną do tych które występowały w filmach Nolana.


 
__________________
"Tak, zabiłem Rzepę." - Col Frost 26.11.2021
Even a stoped clock is right twice a day
traveller jest offline