Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-08-2011, 16:48   #204
Serika
 
Serika's Avatar
 
Reputacja: 1 Serika jest na bardzo dobrej drodzeSerika jest na bardzo dobrej drodzeSerika jest na bardzo dobrej drodzeSerika jest na bardzo dobrej drodzeSerika jest na bardzo dobrej drodzeSerika jest na bardzo dobrej drodzeSerika jest na bardzo dobrej drodzeSerika jest na bardzo dobrej drodzeSerika jest na bardzo dobrej drodzeSerika jest na bardzo dobrej drodze
A wiecie, to zabawne. Ja przychodząc na to forum miałam dokładnie odwrotny problem. Zdarzało mi się pisywać wspólne opowiadania na forach (na zasadzie "każdy jest MG w swoim poście i zobaczymy, co nam wyjdzie") i bałam się, że zupełnie nie będę się umiała przestawić na pisanie z mistrzem gry ustalającym akcję. Grywam w RPG od lat, ale dla mnie granie i pisanie to zawsze był zupełnie inny rodzaj zabawy...

A tu się okazało, że PBF mi się strasznie spodobało. Tyle tylko, że stare przyzwyczajenia procentują i wychodzą mi posty na kilka, a nawet kilkanaście stron, czyli klasyczne tl;dr (too long; didn't read), z czego sporą część stanowią przemyślenia (bo lubię) i rozgrywane w docu dialogi (strasznie fajna sprawa, ale pod warunkiem, że umawiasz się z kimś i piszecie siedząc tam razem, a nie czekasz na odpowiedź przez kilka dni). Działania MG zapewne prawie nie widać, ale tak naprawdę to on tworzy świat, ja tylko zadaję setki pytań, żeby mieć o czym pisać. W efekcie np. w poście, który niedawno pisałam, mam kompletny opis walki, która została tak naprawdę rozegrana mechanicznie, z kostkami i w ogóle - osobiście uważam, że to fajniejsze niż rozbijanie walki na pięć postów, może jeszcze z wynikami rzutów. Poza tym, że mamy zabawę, to powinno się jeszcze fajnie czytać, i tyle
 
Serika jest offline