Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-08-2011, 03:41   #1
Łagi
 
Łagi's Avatar
 
Reputacja: 1 Łagi nie jest za bardzo znany
Cep Wojenny [mechanika WFRP 2 ed]

edit 8.04.2014:

Cep wojenny wersja z 8.04.2014

==============================================

Zmiany do poprzednich wersji:
  • Żywotność (zmęczenie) jako pula żetonów.
  • Lokacje trafień (więc i opancerzenie złożone)
  • Tabele obrażeń do każdej lokacji
  • Usprawnienie pola walki o Miejsce Przejściowe przy zmianie strefy
  • Przejrzyściej rozpisane zasady walki: np. unik -> ucieczka
  • Stare manewry (dawały dużą przewagę) są teraz zdolnościami bojowymi.
  • Rozpisane efekty dubletu przy trafieniu (odpowiada za furię, uszkodzenie broni)
  • Progi ran: lekka (bez trwałych efektów), poważna, ciężka. Ułatwiają określenie obrażeń.
  • Poważniejsze rany powodują zwiększenie następnych.
  • Tabele obrażeń dla każdej lokacji. Zmiany w efektach ran.
  • Zasady Opatrywania i leczenia obrażeń. Żywotność celu długo się regeneruje (rany leczy się kilka tygodni).
  • Koncepcja Chorób - otrzymywane od zakażenia ran.

Dokument cierpi na braki edytorskie (numeracja stron, tabeli), ale jest złożony, by go wygodnie czytać w formacie książkowym (lewa, prawa strona).


Zmiany powstały dzięki pomocy i sugestią; Cactusse'a, Yzurmira, Arvelusa, Campo Viejo, Anonima, Ulli'ego oraz Nathana i jego ekipy.


-------------------------------------------------------------

Witam (to mój pierwyszy post).

Przepisałem od nowa mechanikę Warhammera FRP 2 ed.. Mechanika jest przeznaczona do najzwyklejszej sesji rpg, tzn. zgromadzenie paru osobowe z jednym narratorem (nie pisana pod PBF, bez Mistrza, wersje konwentowe itp.). Dokonane zmiany są całkiem radykalne, jednak w dalszym ciągu pozostają w duchu mechaniki Warhammera. Mocno zredukowałem niepotrzebne rzuty lub uprościłem pewne procedury (np. test przeciwstawny, ogłuszanie, cechy oręża, testy bez umiejętności), aby gra była prostsza i dawała więcej frajdy. Pisząc mechanikę opierałem się na własnych doświadczeniach oraz wszystkich HR, narzekaniach na forach, innych systemach lub fanowskich suplementach, które przeczytałem.

Cep wojenny (wersja z 29 grudnia)

Na obecnym etapie nie ma zamieszczonych: kompletnej listy profesji (do przepisania od nowa), spisu czarów, bestiariusza, lista umiejętności została wstępnie przyjęta (czy jakieś umiejętności są bezużyteczne, innych brakuje?). Sporo wad zapewne nie zostało przeze mnie wyłapanych z powodu braku odpowiedniego przetestowania mechaniki, także sam dokument pewnie z czysto edytorskich względów (za mało treści, przykładów) może być nie dostatecznie zrozumiały.

Krytykujcie, bardzo mnie interesują wszelkie opinie, szczególnie własne przemyślenia, życzenia, HR oraz doświadczenia związane z niedoskonałością oryginalnej mechaniki Warhammera 2 ed.

P.S. Kusza krzyżowa to mój pomysł broni. Przekrój:http://zapisz.net/images/427_kusza.jpg. Z wyglądu od zwykłej kuszy wyróżniają ją dwa łuczyska przechylone na bok od poziomu, tworzące w przekroju spłaszczony X. Łoże kuszy jest spłaszczonym rombem, na którego górnych ścianach w wyżłobieniu leżą dwa bełty. W działaniu może wystrzelić dwa bełty bez przeładowania, dzięki temu, że wewnętrzna (lżej naciągnięta) cięciwa strzela najpierw, a dopiero po jej zwolnieniu, można zwolnić drugą zewnętrzną (mocniej naciągniętą) cięciwę. Nie mam pojęcia czy mogłaby rzeczywiście tak działać w rzeczywistości. W każdym razie wygląda bardzo „kozacko”. (Widziałem : „Scorpion Double Crossbow”, ale nie o taki sposób działania mi chodzi).

 

Ostatnio edytowane przez Łagi : 26-10-2015 o 17:59.
Łagi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem