Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-08-2011, 16:24   #20
Yzurmir
 
Yzurmir's Avatar
 
Reputacja: 1 Yzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie coś
Pisząc "dla innych pasjonatów", miałem na myśli to, że autorki to systemy udostępniane za darmo, stworzone przez graczy, dla graczy, w przeciwieństwie do projektów nadzorowanych przez wydawnictwo.
Autorka wydana przez wydawnictwo i sprzedawana dla zysków (w przeciwieństwie do wydrukowanej własnym kosztem i rozdawanej po pokryciu przez nabywcę tylko tej sumy) -- przestaje być autorką.

Co do TofT, to nie jest to przypadkiem plagiat? Mam ten system na komputerze i kiedyś go przejrzałem -- o ile pamiętam, to niektóre teksty są skopiowane wprost z oficjalnych podręczników, tak że to jest bardziej kompilacja niż własny dodatek. Mogę się mylić. W każdym razie ta wersja pozostaje autorką, bo została stworzona przez jednego człowieka i nieoficjalnie (bazuje na materiałach, do których prawa ma kto inny).
A czy jest lepsza? Ja nie przeczytałem praktycznie niczego z tegofoliału, ale obecność magicznych bardów i tatuażystów trochę mnie odstrasza.

Jaki system zrobiłeś? Chętnie się zapoznam, jeśli jeszcze gdzieś jest.
 
Yzurmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem