Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-08-2011, 19:39   #5
Łagi
 
Łagi's Avatar
 
Reputacja: 1 Łagi nie jest za bardzo znany
Ad.2. Nie będzie wtedy lekko za mała losowość? Gość z większą cechą, będzie zawsze wygrywał jeśli zda test. To dodawanie kości jednostek dałem po to, żeby była szansa wygrać z przeciwnikiem o parę punktów lepszym.

W tak małoprawdopodobnej sytuacji (t/s cecha = 1% szansy) wolę zakładać, że wygrywają Gracze.

Ad.3. Jest w tym sporo racji. Zależy, kto jakie ma do tego podejście (z Graczmi, z którymi grałem, każdy skrupulatnie wszystko liczył). Poza walką można rzucić K10 za każdą sytuację. Ale zastanawiam się nad tym, wyrzuceniem lub okrojeniem do mechanizmu walki.

Ad.4 Tak.

Ad.7 Jeżeli prędkość biegu człowieka to 4m/s to w 40 sekund przebiegnie 160 m. Zasięg strzału z łuku (największy rzekomy to 350 m, realny 50 m). Patrzyłem się na ulice, która w google maps ma 270 m, na jej końcu można nie zobaczyć człowieka.

Zakładając, że runda będzie trwać trochę dłużej niż 10s. Dystanse są nienajgorzej dobrane.

Ad.8 Dobra, przedobrzyłem - wywalam tę Ogładę z pancerza. Ograniczenie Spostrzegawczości, już jest chyba w porządku?

Ad.9. Uszkodzenie broni i pancerza, wystepuje jako efekt zranienia (pancerz 7-ka na korpusie, broń 1 w rękę). Dodatkowo broń niszczy się przy Desperackim Parowaniu. Dopiszę do zasad kiedy.

Faktycznie w globalnym ujęciu, da to walkę na miedziane miecze.
Zwiększe bufor wytrzymałości broni o 1(?).

Ad.11. Za duże rozdrobnienie zasad.

Ad.13. Nie kumulują się. Chyba, że kary z ran. Trzeba wyturlać odpowiednio wysoko efekt obrażeń. Poszkodowany, aby umrzeć musi jeszcze nie zdać jakiś testów, ale eliminowany z walki już raczej jest. Można umrzeć jeszcze z zakażenia rany lub wykrwawienia (uduszenia).

Mniej więcej, jeden mocny eliminuje dowolną postać. Ale już sam pancerz jeżeli zmniejszy efekt z 8 (max dla ręcznej broni) na 6, to sporo ratuje postać. Może faktycznie przydał by się jeszcze jakiś manewr redukujący obrażenia, ratujący Graczy.
 
Łagi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem