Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-08-2011, 12:26   #23
one_worm
 
one_worm's Avatar
 
Reputacja: 1 one_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputację
Bez wycieczek osobistych proszę bo będę posty usuwał!

Widzę, że dyskusja rozgorzała na dobre, ale to dobrze, taki właśnie miałem zamiar, żeby wywołać was do tablicy i sprawdzić co o tym sądzicie

Zatem pozwólcie, że rozpiszę się trochę...
System w garażu nie może być wydany bo wydawnictwo i tak nas zleje

Błąd, prawda to, nie każdy system RPG, ba niewielka ich ilość zostaje wydana... I to jest prawda, ale są też i nie zapominajmy o tym, te systemy, które zostały zaprojektowane przez ludzi niezwiązanych z jakimkolwiek wydawnictwem ( Przynajmniej na początku)

Takie zasady zabijają...

No nie do końca. Nie chcę powiedzieć, że to co napisałem to jest idealne, zaznaczam i podkreślam IDEALNE rozwiązanie czy postawione sobie pytania. Wyobraźmy sobie film albo książkę. Bez postawionych pytań o logikę świata. Prawda, że nie dałoby się tego czytać/oglądać? Wszędzie są zachowane jakieś zasady, nawet przy tworzeniu RPG. Z doświadczenia wiem, że jeżeli ktoś robi system autorski to zazwyczaj, nie zawsze ale zazwyczaj chce zanieść go do wydawcy. Kolejna kopia D&D albo Warhammera nie przejdzie..

Za darmo niech dają to co ludzie stworzą.

A tak nie jest? Ile autorskich systemów nie wyszło nigdy, nigdzie poza stronę twórców. A czy taki system, był, jest i będzie pozbawiony wad? Nie, jak każdy inny ale czy trzyma jakąś spójną, logiczną całość? Zazwyczaj tak.

Niedługo w porozumieniu z pewną osobą coś tutaj wrzucę ( Za jego zgodą, o ile wszystko wypali ) W międzyczasie chciałbym poprosić was o dalszą wymianę opinii...jakby takie porady miały wyglądać Zobaczymy czy uda mi się was zaskoczyć, a czy wy zaskoczycie mnie!
 
__________________
Do szczęścia potrzebuję tylko dwóch rzeczy. Władzy nad światem i jakiejś przekąski.
one_worm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem