Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-08-2011, 19:54   #1
Vald
 
Vald's Avatar
 
Reputacja: 1 Vald jest na bardzo dobrej drodzeVald jest na bardzo dobrej drodzeVald jest na bardzo dobrej drodzeVald jest na bardzo dobrej drodzeVald jest na bardzo dobrej drodzeVald jest na bardzo dobrej drodzeVald jest na bardzo dobrej drodzeVald jest na bardzo dobrej drodzeVald jest na bardzo dobrej drodzeVald jest na bardzo dobrej drodzeVald jest na bardzo dobrej drodze
[Autorski] [Krwawy maj] Rekrutacja

Garlicki pisał:
"Wiosną 1926 r. istniało więc szerokie zaplecze społeczne dla zdobycia władzy. Był to rezultat zarówno działań propagandowych piłsudczyków, jak i ostatecznego załamania się wiary szerokich kręgów społeczeństwa w dotychczasowe rozwiązania. System parlamentarny w istniejącym wydaniu nie zadowalał już nikogo. Sytuacja gospodarcza przygnębiała brakiem perspektyw. Wszyscy partnerzy gry parlamentarnej byli w oczach opinii publicznej mniej lub bardziej skompromitowani. Poza Piłsudskim. Blisko trzy lata pobytu w Sulejówku dały mu olbrzymi kapitał"
Czy chciałbyś dołączyć do którejś ze stron konfliktu? Może kilka słów o sytuacji w kraju?
Szereg wydarzeń doprowadził do destabilizacji sytuacji w Polsce i pogorszenia jej położenia na arenie międzynarodowej:

16 kwietnia 1922 w Rapallo zawarto układ radziecko-niemiecki. Jego główne postanowienia zakładały zakończenie wzajemnych roszczeń finansowych obu stron, intensyfikację kontaktów gospodarczych, nawiązanie stosunków gospodarczych oraz zainicjowanie współpracy wojskowej pomiędzy sygnatariuszami. Układ ten oznaczał znaczne pogorszenie sytuacji międzynarodowej Polski.
15 czerwca 1925 wygasła konwencja górnośląska i rozpoczęła się wojna celna II Rzeczpospolitej z Republiką Weimarską. Niemcy zaprzestały kupna polskiego węgla. Doprowadziło to do nagłego pogorszenia sytuacji gospodarczej w Polsce.
16 października 1925 mocarstwa zachodnie podpisały układ w Locarno, w którym Niemcy gwarantowały jedynie nienaruszalność swojej zachodniej granicy, pozostawiając sprawą otwartą uznanie granic na wschodzie.

A co w kraju?
Kraj popadał w kryzys. Zbyt wielkie straty przyniosła gospodarcza "wojna celna". A co z rozkładem demokracji parlamentarnej? Bieda wśród szerokich mas ludności.

Cała historia dzieje się w maju 1926.

Różne siły polityczne na pewno spróbują zbić kapitał na zajściach...
Każdy może zająć fotele przywódcy partii oficera czy przywódcy (!) zagranicznego państwa i zacząć walkę o swe cele... Dołącz do sesji!

Przykładowe siły polityczne do odegrania (jako przywódca):
Polska Partia Socjalistyczna
Stronnictwo Chłopskie
PSL "Wyzwolenie"
Komunistyczna Partia Polski
niektóre partie mniejszości narodowych
Związek Ludowo-Narodowy
Polskie Stronnictwo Chrześcijańskiej Demokracji
PSL "Piast"

A może chcesz odegrać przywódcę Wlk. Brytanii, Francji, Niemiec czy ZSRR?

Napisz do mnie kim chcesz być. Sesja zaplanowana dla 6-20 osób najlepiej odgrywających różnorakie siły... Ta alternatywna wersja historii może ( i pewnie stanie się) fundamentem pod inne sesje z serii "Krwawy Maj" Nie chodzi tu o wierne odgrywanie każdej postaci w jej charakterze czy wyglądzie. Możecie przecież zmienić pewne szczegóły, wiem że ma końcu dojdzie do strasznego nagięcia historii, ale cóż po to w to wszystko się bawimy.

Wymagania nie są duże: Wystarczy że potraficie sklecić kilka fajnych zdań z klimatem. Mile widziane zerknięcie do encyklopedii i poczytanie o przewrocie.

Info kontaktowe
322217222 -Moje GG.
Wstępne zgłoszenia tutaj tak jak rożne propozycje zmian. Karty Postaci na PW.

Pozdrawiam Vald!

(Jeśli popełniłem jakieś rażące błędy napiszcie mi o tym. Jestem nowicjuszem na tym forum i błagam o łaskawość)
 

Ostatnio edytowane przez Vald : 17-08-2011 o 19:59.
Vald jest offline