Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-08-2011, 22:14   #1
Buka
Wiedźma
 
Buka's Avatar
 
[D&D/FR 3.0&3.5] "Ostatni Bastion Północy" (+18)Witam (ponownie bez żadnego fabularnego wstępu ) rozpoczynając rekrutację do kolejnej, jednostrzałowej sesji. Ci, którzy mają tą (nie)przyjemność poznania już mojej skromnej osóbki wiedzą na co mnie stać, mając możliwość poczytania sobie sesji które prowadziłam na forum, oraz w których gram. Mówiąc więc krótko, szykuję kolejną sesję... która z czystych względów bezpieczeństwa otrzyma znaczek +18. Co się w niej znajdzie?.
Wiele będzie i dosyć heroicznie, czasem odrobinkę strasznie, goło i wesoło, mogą być intrygi, pościgi, romanse, może i być trochę sieki, walne bitwy, co kto lubi, starając się zadowolić każdego z graczy. O fabule nic nie powiem :PP ciężkich, mhrocznych klimatów sesyjnych jednak nie będzie, ot "tylko" ratowanie kawałka świata czy jakoś tak... zresztą tytuł już wiele zdradza.

~

Jedziemy więc z tym koksem:

Poszukuje(my) nie więcej niż 6 doświadczonych graczy. I nie, to nie jest sesja dla początkujących z systemem, nie mam czasu i ochoty na prowadzenie za rączkę, sesji dla "nowych" jest na forum sporo.

Sesja będzie prowadzona wspólnie z pomocniczym MG, a ta skromna osóbka to Abishai, który również będzie i jednocześnie jednym z BG (nr.7 tak dla jasności), a wszystko będzie i tak pod kontrolą... <złowieszczy śmiech>

Będziemy pisać tak raz na tydzień. Niestety, ale nie mam tak dobrze jak wielu z was, na głowie praca/dom/własna już rodzinka ... życie na częstsze pisanie jako MG mi nie pozwala, a doba ma tylko niestety 24h.

Rekrutacja potrwa do 07.09 pierwszy post sesyjny ukaże się zaś 11.09. Spośród nadesłanych kart wybierzemy owych 6 szczęśliwców(akurat :P ) w/g spełnionych kryteriów, własnego foszka, fusów z herbaty, i tym podobnych. Pisać więc na spokojnie, nikt nie musi karty już po 3 dniach przesyłać...

Jeśli chodzi zaś o turlanie i ogólnie mechanikę, będzie to jak najbardziej w sesji obecne, a MG będzie rzucać kompletnie wszystko za graczy przed monitorem i informować was na bieżąco/w następnym poście o ewentualnym powodzeniu lub porażce waszych poczynań. Jeśli chcecie koniecznie dowodów owych rzutów możemy korzystać z kostnicy, będzie to jednak moim zdaniem psuło samą rozgrywkę, gdy w postach będą się pojawiały jakieś linki do rzutów/kostki.
Krótko więc i na temat, z założenia liczymy na wzajemne zaufanie jeśli chodzi o rzuty i mechanikę, która nie będzie oczywiście w postach widoczna. W pewnych sytuacjach możemy również doprowadzić do jakiś konsultacji/odgrywania przez pw/gg/googledocs i dany gracz pozna już jakieś wyniki wcześniej i będzie mógł więcej napisać w swoim poście.

Jest oczywiście również miejsce dla kobiet, mam więc nadzieję że znajdą się jakieś chętne graczki, bardzo bardzo na to liczę. Przy okazji dla wyjaśnienia: niech każdy gra swoją płcią :P


~

Mechanicznie:

D&D 3.0/3.5 (Świat FR, rok 1374 "Burz z Piorunami") bierzemy więc sobie co najlepsze i robimy mix. Całość całkowicie po polsku, proszę więc o posługiwanie się tylko tym językiem. Szczerze nienawidzę, gdy słyszę "to ja robię summona, korzystam z free-cośtam, a jako spellabillity to..."

Karta KOMPLETNIE wypełniona najlepiej w PCProfiler i w całości po Polsku, nie chcę żadnych Myth-cośtam, sam PcP(Polski PcP!) można ściągnąć w necie po ledwie kilku sekundach szukania. Żadnego mieszania, połowa po polsku, połowa po angielsku, odpada. Same karty z kolei wysyłajcie na adres sayonarasuckers@poczta.fm

Poziom 14, rasy, klasy i EPP dowolne, byleby całość dawała owy 14 poziom, tylko bez przesadzania z jakimiś wampirami czy półsmokami-półczartami, pół-emo i budyniami w jednym, czy też niezwykle zakręconymi klasami/prestiżówkami. Czasem jest bowiem najlepiej zagrać sobie zwykłym ludziem ze zwykłą klasą bez wielkich dziwów, i należy również pamiętać o ogólnej reakcji społeczeństwa na widok waszych BG... Wszystko "nietypowe" do obgadania ze mną. Awanse(!) zaś również będą miały miejsce.

Dopuszczam(y) nawet psiony :P z założeniem jednak, że psionika=magia

Charakter dowolny, chociaż mile widziane nie tak bardzo psychicznie chore jednostki, z drugiej też strony obrzydliwie cukierkowo dobrzy BG także nie będą raczej na miejscu.

Skoro to już 14 level, BG również już kimś są. A to oznacza, że raczej powinni posiadać jakieś stałe miejsce, oraz pozycję w Faerunie. Czy to jako burmistrz małego miasteczka, zaufany doradca na czyimś dworze, Wielki Kapłan bóstwa XY i tym podobne, nie bójcie się mierzyć wysoko, choć oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, nie zaakceptuję przecież w końcu kogoś, kto został królem Cormyru po zabiciu prawowitego władcy owej krainy.
Sprawa również do uzgodnienia z MG, czy też raczej akceptacji pomysłu. Przymusu oczywiście nie ma... Fabularnie BG nie będą się znali (no chyba że ktoś chce). Oczywiście możecie również mieć już żonę/męża, dzieci, i co tam chcecie, niejako może i być już na "emeryturze". Logicznie związany z takim levelem wiek bohatyrów to od minimum 25 lat w górę.


Punkty wytrzymałości (pw), podam wam po obejrzeniu kart.

Atrybuty: 32 punkty do wydania w/g kalkulatorka + 3 punkty "poza nim" za 4, 8 i 12 poziom.

Point Buy Calculator

Skoro 14 level to na starcie 150.000 sz na ekwipunek.

Historii nie trzeba strasznie dużo, 2A4 starczy, jednak skoro taki poziom... chociaż wysiłek będzie nagradzany dodatkowymi przedmiotami magicznymi, odpowiednio mocnymi co do wartości opowiadania, lub też i samymi wydarzeniami w sesji. I niech wasi BG naprawdę będą "żywi" a nie tylko zbiorem atutów i liczb

Jeśli ktoś z kolei nie ma chęci na pisanie historii, można wypełnić pewien test, gdzie wystarczy po jednym zdaniu na każdy punkt...

Tworzenie-wiarygodnych-psychologicznie-bohaterow

Hmmmm... i to chyba tylePS: Można by pisać tu w temacie kto chciałby kim zagrać, ułatwi wam to podjęcie decyzji i uniknięcie sytuacji gdzie drużyna będzie się składała z samych wojów/magów
PS2: I czytać uważnie, oszczędzimy sobie zbędnych pytań i odpowiedzi
PS3: Dziś mnie nie ma, ale możecie pisać pw/gg odpowiem jutro czy coś

PPS: Tak, to moja ostatnia sesja jako MG...
 
__________________
"Nawet nie można umrzeć w spokoju..." - by Lechu xD
Buka jest offline