Wątek: Jedzenie mięsa
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-09-2011, 14:37   #8
Almena
 
Almena's Avatar
 
Reputacja: 1 Almena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputację
Popieram kolegę:
"Uhm. Zawsze mi się wydawało, że takie kwestie wyczuwało się automatycznie po zapoznaniu się z danym światem/settingiem. Jak coś mówi, myśli i ma prawa obywatelskie, to w większości settingów normalne osobniki tego nie jedzą."

Rozważanie wszelakich anomalii w zachowaniu w RPG jest jak rozważanie anomalii w życiu. One się zdarzają i różni różnie na to reagują, ja mawiam - to tylko gra.

Grasz tak jaką masz postać.

To jest gra, fantasy. Nie ma badań naukowych na temat tego co jadły gobliny, elfy, itd. LOL. To tylko fantazja, fantastyka. Trudno to odnieść do naszych norm społecznych i "naszego" współczesnego rozumowania. Ludzie w Afryce czy Azji miejscami do dziś się zjadają... Mawiam - trudno, tak mają, tacy są. Jak miały gobliny i elfy - to zależy tylko od naszej wyobraźni i wyobraźni MG...

Dla kolegi grającego drowem normalne jest, że gdyby był wygłodzony na śmierć zjadłby wszystko co by mu w łapy wpadło - goblina, elfa, drowa, ludzkie dziecko, bo dla jego postaci liczy się przetrwanie.
Dla mojego elfa to oczywiste, że wolałby paść z głodu niż zjeść np. swojego zwierzęcego towarzysza.

Od czego to zależy? - Od tego jaką kto ma wyobraźnię. Czy twoi gracze zjedzą kogoś dla tzw. jaj czy z głodu czy z nudów, to już inny problem. Czy jest sens się rozwodzić nad tym? Wątpię.

"Ta sama sytuacja, różne motywy, różne tło. Czy jako MG miałbym obiekcje? Tak. Przede wszystkim do tego, że jako MG zbudowałem taką sytuację i zmusiłem graczy do dokonania takiego wyboru." >>> Właśnie, WYBÓR. Na tym polega Wolna Wola graczy, że mają wybór. Nie podobają ci się sytuacje w których ktoś może chcieć kogoś zjeść by przetrwać - nie prowokuj takich sytuacji jako MG. Nie podobają ci się kiedy jesteś graczem - masz wybór, pokaż otoczeniu że wolisz paść z głodu niż zjeść kogoś. To tylko gra. Jedni podchodzą do niej na luzie i robią se jaja, inni grają bardziej na serio, ale to tylko gra.

To tylko gra, tylko gdybanie - ile osób tyle opinii, ile postaci tyle stylów gry i wybryków graczy.
 
__________________
- Heh... Ja jestem klopotami. Jak klopofy nie podoszają za mną, pszede mnom albo pszy mnie to cos sie dzieje ztecytowanie nienafuralnego ~Dirith po walce i utracie części uzębienia. "Nie ma co, żeby próbować ukryć się przed drowem w ciemnej jaskini to trzeba mieć po prostu poczucie humoru"-Dirith.

Ostatnio edytowane przez Almena : 05-09-2011 o 18:32.
Almena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem