Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-09-2011, 18:46   #2
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 0 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Bardzo fajny artykuł o kolejach w USA. Tyle, że średnio ma z Neuroshimą coś wspólnego. Dlaczego?

Celowo napisałem Neuroshimą, a nie światem Neuroshimy. Ponieważ w świecie koleje oczywiście istnieją, tak jak istnieją wymarłe miasta, metro, autostrady, drogi, pola "uprawne", etc. Ale co z tego? Sam odpowiadasz pośrednio na to pytanie:
Cytat:
Nieużywane lokomotywy na pewno są zardzewiałe i nawet, jeżeli będzie sprawna, to niewiele osób będzie w stanie ją poprowadzić. Do tego dochodzi stan infrastruktury kolejowej, a także brak wykwalifikowanym osób.
Dodam, że nawet jeżeli lokomotywa będzie jakimś cudem sprawna - a chciałbym widzieć odpalonego po 30 latach diesel'a to pozostaje drobny problem paliwa.

Co z tego, że koleje istnieją? Dla gracza w NSa? Nic. Poza smaczkami typu "przechodzicie przez tory kolejowe" czy "w oddali widać wielką stację rozrządową" czy "weszliście na opuszczoną bocznicę kolejową na której stoi kilkanaście boxcarów". Kolejowe elementy niczego nie wnoszą do rozgrywki. Nawet jeżeli gracze znajdą lokomotywę i - jakimś cudem - ją uruchomią to co? Przejadą się kawałek? I co dalej?

Linia parowa - paradoksalnie - jest uzasadniona logiką. Silnik parowy jest prosty w budowie i wykorzysta do napędu "wszystko" w tym łatwozdobywalne drewno. Zamiast hektolitrów ropy.

Tak samo, po "macoszemu", potraktowano temat samolotów - ogólnie wiadomo, że się nie lata, bo... też właściwie nie wiadomo co tak do końca.

Ah, gdzie daleko szukać - USA - kraj z największą na świecie liczbą samochodów. Co po wojnie też wszystkie wyparowały? To czemu w NSie wszyscy popylają na piechotkę, a ropniak hilux to objawienie i błogostan?

To, że coś jest w świecie, nie znaczy, że jest dostępne dla graczy. A to determinuje po części czy coś znajduje się w podręczniku. Po co opisywać elementy, których gracze nie będą mogli, czy nie będą potrafili wykorzystać? Aby podręcznik był grubszy?
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem