Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-09-2011, 17:59   #6
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Sesja z założenia jest jakąś aktorską próbą. Jednak jedni są lepszymi aktorami, a inni gorszymi (pomijam całą psychologiczną otoczkę) i dlatego uważam, że
Cytat:
jestem skory usuwać niektóre rzuty, np. przekonania/zastraszenia kogoś, jeśli tylko odegra dobrze całą sekwencje grożenia.
nie jest dobrym rozwiązaniem. Preferuje bowiem osoby, które potrafią grać...


U mnie podczas sesji aktorstwo jest "automatyczne", choćby przez narrację pierwszoosobową, czy stosowanie mowy ciała lub nawet elementy pokazowe; ale to nie może eliminować mechaniki. Może ją wspomagać, może ją łagodzić, ale nie zastępować. Dlaczego? Z dość prostej przyczyny - skoro zastraszanie można zagrać to ja chcę zagrać również walkę. Po kilku latach w bractwie rycerskim nie sądzę, aby sklepał mnie MG, który nigdy w nim nie był...


Postać to nie gracz. Jeżeli postać nie ma na karcie zastraszania to gracz nie może użyć swoich atrybutów do "odegrania" zastraszenia.
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem