Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-09-2011, 19:43   #8
Uzuu
 
Uzuu's Avatar
 
Reputacja: 1 Uzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skał
Myślę że chodziło tu o wersję gdy postać ma owo zastraszanie ale nie musimy go testować gdy gracz dobrze to odegra i wydaje się to być dość sprawiedliwe, dodaje smaczku rozgrywce. Wg mnie gorsza jest druga opcja gdy postać nie posiada jakiejś umiejętności ale wiedza gracza jest wyjątkowo obszerna w danym temacie jak podano wyżej np informatyk gra komputerowym noobkiem albo ktoś kto trenuje z mieczem czy innym żelastwem przez kilka lat gra totalnym pacyfistą, i gdy ta wiedzę wykorzystują w sesji jako posiadaną przez ich postać, tu jest sztuka by to oddzielić właśnie w odgrywaniu postaci . Chłopaki nie miejcie mi za złe że was podałem jako przykład ale to wg mnie dobrze obrazuje mój punkt.
Poza tym prawda co wspomniano wyżej że akurat na sesjach jeśli masz kogoś kto dobrze odgrywa nie znaczy że każdy będzie to robił, ludzie mogą się starać ale nie jest to warunkiem dopuszczenia do sesji. Bo jeśli gram tropicielem a nigdy w lesie nie byłem to jak go odgrywać, charakter jeszcze jak cię mogę ale resztę? Spada to na barki mistrza gry który musi wspomagać gracza w "odgrywaniu" kogoś o kim ten czytał tylko w podręczniku. Całkiem zresztą inaczej to wygląda na sesji live i na forum.
 
__________________
He who runs away
lives to fight another day
Uzuu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem