Wątek: Wszechwiedza MG
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-09-2011, 11:56   #1
Salamandra
 
Salamandra's Avatar
 
Reputacja: 1 Salamandra jest godny podziwuSalamandra jest godny podziwuSalamandra jest godny podziwuSalamandra jest godny podziwuSalamandra jest godny podziwuSalamandra jest godny podziwuSalamandra jest godny podziwuSalamandra jest godny podziwuSalamandra jest godny podziwuSalamandra jest godny podziwuSalamandra jest godny podziwu
Wszechwiedza MG

Jak to jest u Was z tą wiedzą? MG musi wiedzieć bardzo wiele. Im więcej wie tym lepiej opisuje, opowiada. Ale tą wiedzę skądś trzeba brać. Zatem z czego korzystacie? Jakie strony, książki, publikacje?

Ja gram w zasadzie tylko w fantasy albo historyczne i spada na mnie grad problemów związanych z architekturą i modą. Nie zawsze da się wyszukać tego co by się chciało w internecie a książki drogie jak nie powiem.

Jak sobie radzicie z problemami nie-wiedzy?

Ostatnio mam problem z opisaniem zamku. Opórcz synonimów słowa wielki, ogromny, piękny, straszny przydało by się zapodać szczegóły. Tutaj są wysokie poprzeczki jak człowiek nie studiuje architektury, bo jak ma nazywać ceglane sklepienia, półokrągłe schody, a czy żebra wokół budynku mają jakąś nazwę? Nie mówiąc o tym co się widzi, a czego nazwy w ogóle ni jak znaleźć. Podstawy w stylu "kolumna, strop" to nie problem, ale jeśli ktoś ma ambicje opisania szczegółowych wzorów pod płaskorzeźbą to się napoci. Im dokładniej się opisze tym lepiej zrozumie to Gracz... matko.

Tak samo z modą. Każdy wiek, każde społeczeństwo miało inne ubrania, które niestety inaczej się nazywają. Jak to ogarnąć? Macie jakieś sprawdzone strony, z których korzystacie?

Jeżeli ktoś grał w klimatach arabskich może zapodałby jakąś lekturkę? Potrzebuję czegoś w tym stylu, a informacje w googlach mi nie wystarczają.

Ci którzy grają na zasadzie "koń to koń" nie mają problemów, ale o wiele lepiej brzmi sesja pisana przez MG: Przy nowiusieńkiej lonżownicy stoją dwa arabskie rumaki na brudnym piachu. Ich jabłkowita sierść błyszczy w jesiennym słońcu niczym wypolerowana biżuteria na balu. Jeden z nich, siwek, przestępuje z nogi na nogę ćwicząc piaff. Podchodzi do nich gracz...." niż "przy płocie stoją dwa konie. Są ładne i wyglądają na drogie. Jeden z nich skacze w miejscu. Podchodzi do nich gracz"
 
Salamandra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem