Wątek: Wszechwiedza MG
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-09-2011, 13:59   #3
Eyriashka
 
Eyriashka's Avatar
 
Reputacja: 1 Eyriashka ma z czego być dumnyEyriashka ma z czego być dumnyEyriashka ma z czego być dumnyEyriashka ma z czego być dumnyEyriashka ma z czego być dumnyEyriashka ma z czego być dumnyEyriashka ma z czego być dumnyEyriashka ma z czego być dumnyEyriashka ma z czego być dumnyEyriashka ma z czego być dumnyEyriashka ma z czego być dumny
Cytat:
Napisał Salamandra
Przy nowiusieńkiej lonżownicy stoją dwa arabskie rumaki na brudnym piachu. Ich jabłkowita sierść błyszczy w jesiennym słońcu niczym wypolerowana biżuteria na balu. Jeden z nich, siwek, przestępuje z nogi na nogę ćwicząc piaff. Podchodzi do nich gracz...."
Sądzę, że to trochę przerost formy nad treścią. Nie znam się ani trochę na koniach. Wiem co prawda jak wyglądają araby, ale jabłkowita? Dlaczego nie zwyczajnie - szpakowata, co jest znacznie bardziej przystępnym słowem. Piaff też nie mam pojęcia, a lonżownica? ekhm...

Równie dobrze mogę napisać ze swojego zakresu - młody wybiegł przez forluk, jednak Źli byli już zbyt blisko. Nie wiele myśląc odciął sztag dobytą z forpiku siekierą i biegnąc w stronę rufy omijał zwinnie opadające wanty. Potknął się jednak o handszpak osadzony w kabestanie i wybił zęby na gretningu. No proszę Cię... Toć to męczarnia. Sądzę, że lepiej przemycać trudne słówka w mniejszych ilościach.

Nie mniej, jeśli już bardzo chcesz poznać zagadnienia z zakresu architektury, to proponowałabym zwyczajnie poczytać o interesującym cię okresie. Wyszukaj "architektura gotyk" lub po prostu skorzystaj z wikipedii. Nie ma tam wszystkiego, jednak na potrzeby sesji wystarczy.
 
__________________
Life is a bitch. Sometimes I think it even might be a redhead with a bad case of short temper.
Eyriashka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem