Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-09-2011, 18:10   #31
Kelly
 
Kelly's Avatar
 
Reputacja: 1 Kelly ma wyłączoną reputację
Kolego Malahaj, opinia „Przy całym szacunku dla mistrza, ale mówienie o jego bohaterach, że nie są sztuczni, zakrawa już na śmieszność.” zakrawa na śmieszność. Jest to identycznie piękne zdanie jak to Twoje, identycznie niczym nie poparte oraz identycznie subiektywne.

Co do Sapkowskiego napisałem, że jest po prostu wedle mojej opinii nudny, co łatwo sprawdzić sprawdzając poprzednie posty. Toteż Twoja odpowiedź przy tym fragmencie kompletnie nie tyczy się mojej opinii.

Natomiast Twoje ostatnie akapity mają wiele więcej sensu, aczkolwiek przyjmujesz założenie, ze to dobre, co się Tobie podoba. Nie oglądałem 300, ale skoro ów kolega tak mówił, widocznie naprawdę mu to przeszkadzało. Nie widzę jednak, dlaczego jego przyjemność miałaby mieć mniejsze znaczenie, niżeli dowolnej innej osoby. Całkowicie zgadzam się z ostatnim Twoim akapitem. To właśnie nazwałem „scenami turpistyczno-seksualnymi podbudowanych mroczną dewiacją”. Nowsze pozycje zawierają ich wedle mojej oceny znacznie więcej. Oczywiście absolutnie nie dotyczy to wszystkich pozycji, ale ogólnie wystarczy poczytać fantastykę dawną, od Burrowghsa i Haggarda aż do lat 70/80-tych. Dostrzeżesz chyba bez jakiegokolwiek problemu, ze to, co tworzy klasykę fantastyki, stanowi właśnie nurt, który nazwałbyś „literaturą dla nieco młodszych czytelników.”

Niewiele właściwie wiem na temat wspomnianych emo wampirów. Unikasz ich, ok, nie mniej ta dyskusja odnosi się do artykułu nie o osobistych gustach, co do szczegółów, ale generalnej tendencji.
 
Kelly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem