Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-09-2011, 13:52   #33
Pinhead
 
Pinhead's Avatar
 
Reputacja: 1 Pinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputację
Tadeus myślę, że tendencja o której mówisz to swego rodzaju sposób odreagowania. Kiedyś okładki wszystkich książek w Polsce, nie tylko fantastyki, były szare i większości wypadku nie przywiązywano wagi go graficznej strony wydawnictwa.
Okładki wyglądały mniej więcej tak:
http://zajdel.fandom.art.pl/gifs/covers/pow-1984-b.jpg
Wtedy patrzyliśmy z zachwytem na zachodnie wydawnictwa i ich wielokolorowe okładki. Myślę, że wtedy wszyscy pragnęli, by takie książki były wydawane w Polsce. Niestety wydawcy zachłysnęli się możliwościami i wydaje im się chyba, że im bardziej krzykliwa okładka i z większą ilością bajerów (np. wybiórczy lakier kiedyś był rzadkością, a teraz wszystkie okładki do mają) przyciągnie czytelników.
Ja też życzyłbym sobie, by wydawcy zaczęli kreować troszkę inne trendy w tej dziedzinie.
Na szczęście są też pozycje, które można bez wstydu postawić na półce w domu. Fakt, że są to większości oprawy twarde i trzeba za nie więcej zapłacić. Ja jednak uważam, że warto dopłacić te kilka złotych za przyzwoitą okładkę.
 
Pinhead jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem