Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-10-2011, 09:56   #11
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał Baczy Zobacz post
Statystyczny MG nie musi o niczym wiedzieć :P (oby nie widział Twojego posta )

Są sesje, w których przewidziane są opisy scen przemocy, erotyka, liczne przekleństwa, nawiązania do polskich polityków i pewnie kilka innych treści nie przewidzianych dla młodego czytelnika/gracza, ale zawsze w rekrutacji do takiej sesji jest to wyraźnie zaznaczone.

Oficjalnego progu jako takiego nie ma, w końcu nikt Ci nie udowodni że "nie masz osiemnastu lat". Jest jednak pewna, ważna zasada- Mistrz Gry rządzi w sesji. Jeśli przeczyta Twoje zgłoszenie do krwawej sesji i uzna, że jesteś bardzo młody i sesja nie jest dla Ciebie, po prostu Cię nie przyjmie.
Tu się nie zgodzę. Statystyczny MG powinien o tym wiedzieć. Dlaczego? Primo - w rekrutacji nie zawsze i nie wszystko jest zaznaczone (bo często nie wszystko da się przewidzieć - a "dworska intryga" przeradza się w wyżynkę w lochach, albo erotyk). Po drugie - są osoby dobrze piszące, ale niepełnoletnie i zgadywanie po stylu kto ile ma lat jest wróżeniem z fusów... Tak, jasne - nikt nikomu nie będzie zaglądał do dowodu, ale RPG wymaga uczciwości i po prostu o tę uczciwość idzie. Również o dojrzałość - zwykłe potwierdzenie: "nie ma 18 lat, ale jestem na tyle poważny i odpowiedzialny, aby zagrać tą sesję", zamiast chowania się po kontach i zagrywki rodem z knajpy: "mam 18, ale zapomniałem dowodu"...
Dobry MG będzie w stanie tak poprowadzić nawet krwawą i seksistowską sesję - przepraszam za wyrażenie - małolatowi, aby wszystkie normy były zachowane, zwłaszcza psychologiczne.

Drak doświadczenia, czy braki merytoryczne lub wiedzowe nie są jakąś szczególną przeszkodą - każdy kiedyś zaczynał i każdy kiedyś się uczył.

Ja osobiście wychodzę z założenia, że warto z MG pogadać i prosto z mostu przedstawić sytuację. MG inaczej traktuje osoby z doświadczeniem (a za takiego może uchodzić ktoś dobrze piszący), a inaczej "świeżaków", którzy dopiero zaczynają swoją zabawę z RPG.
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem