Wątek: Jedzenie mięsa
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-10-2011, 13:15   #9
Pinn
 
Pinn's Avatar
 
Reputacja: 1 Pinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputację
Wszystko zależy od kultury i sytuacji, jednak by uzmysłowić sobie możliwość jedzenia innej rasy najlepiej wyjść z fantasy w świat sciene-fiction, który z reguły bardziej opiera się na rzetelnych zasadach niż świat mitów i legend klasycznej fantastyki. Wyobrażając sobie naszą cywilizację, ludzkość, spotykająca inne inteligentne rasy o wysokim stopniu rozwoju choćby porównywalnym z naszym nie zobaczymy aktów dosłownej konsumpcji a raczej inne formy ''odczłowiecznia'' takie jak niewolnictwo czy podział rasowy lub eksterminacje. Doskonale widać to na przykładzie historii, Indianie lub czarni Afrykanie padali aktem takich działań, ale raczej nikt nie miał zamiaru ich zjadać. Gdy dochodziło do spotkania dwóch kultur na podobnym stopniu rozwoju zachodziły działania wojenne np. wojny krzyżowe. Kanibalizm natomiast pojawiał się często w obrębie swojej rasy ze względów głodu lub w celach rytualnych(gdzie obca rasa często mogła być przeszkodą). Oczywiście jeśli różnice miedzy gatunkowe były by wielkie w sensie fizjonomicznym wspólnie jedzenie się było by możliwe ze względu na zanik bariery psychiczne np. Syrop klonowy z enta świetnie sprawdza się do naleśników cóż szkoda tylko, że biedak się wykrwawił.

(Mała prośba, jeśli spodobał ci się mój post daj mi punkt reputacji- czuję się związany z tym forum, dostarczyło mi wiele miłych, cennych chwil a jednak czuje się lekko niedoceniony, kilka dobrych sesji w których uczestniczyłem nie wypaliła na samym początku. Oczywiście pisze to z całą skromnością i mam nadzieję, że nie zostanie to odebrane jako brak taktu).
 

Ostatnio edytowane przez Pinn : 15-10-2011 o 13:32.
Pinn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem