Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-10-2011, 16:08   #1
Cohen
 
Cohen's Avatar
 
Reputacja: 1 Cohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputację
[Wiedźmin] Kampania - komentarze

Zaczniemy od spraw organizacyjnych

Światotworzenie: macie pełną dowolność w kreowaniu świata i zaludniających go postaci, ALE:
- wszystko, co zostało napisane w książkach Sapkowskie i oficjalnych podręcznikach jest kanoniczne
- wszystko, co ja napiszę, również staje się kanoniczne
- trzymamy się jednej wersji: jeśli gracz X napisze, że w Redanii jest hrabstwo Kozia Wólka, którym włada komes Budziwoj, to trzymamy się tego, zamiast pisać, że Kozią Wólką rządzi hrabia Bożydar
- co do kształtu Kontynentu, korzystamy z tzw. polskiej mapy, dostępnej m.in. tutaj

Wygląd posta:
- dialogi piszemy od myślnika i kursywą
- myśli zapisujemy od tyldy i również kursywą
- nie używamy kolorów innych niż czarny
- stosujemy tylko jeden pytajnik bądź wykrzyknik na raz (można ich użyć razem, ale również tylko po jednym)
- obrazek postaci jest opcjonalny
- jeśli ktoś chce, może wrzucać obrazki wszelakie, ale bez przesady, góra dwa na post i nie za duże, w końcu to nie jest komiks

Częstotliwość postowania: post MG/4 dni na odpowiedź graczy/2 dni na post MG
Nieodpisanie dwa razy z rzędu skutkuje śmiercią postaci; można czasem opuścić kolejkę, ale jeśli zobaczę, że ktoś pisze co drugą, to również ubiję

Coś o prowadzeniu: ci, którzy już ze mną grali wiedzą, ci którzy dołączyli mogli dowiedzieć się z zakończonej sesji, ale i tak dam resume - preferuję posty krótsze i na czas, z wyraźnymi działaniami postaci (jakimi tam sobie chcecie), zamiast rozwlekłych gawęd o niczym, bądź powtarzających post MG; postawie "stoję, nic nie robię, groźnie wyglądam" także mówimy nie.

Teraz co do samej sesji:

Od graczy na statku oczekuję teraz krótkiej i możliwie szybkiej odpowiedzi, na co się decydują: wysiąść w Yspaden czy płynąć dalej do Pont Vanis. Albo zrobić coś jeszcze innego, bo nie zdziwiłbym się, gdyby taki kolega malahaj zarżnął kapitana, zajął jego miejsce i kazał obrać kurs do Nilfgaardu, gdzie sprzedałby statek na deski, a załogę do niewoli.
Także róbta co chceta, nie natkniecie się na żadne niewidzialne ściany ani tego typu rzeczy. Nie będę też dręczył za to, że zrobiliście coś w ogóle innego, niż sugerowałem/spodziewałem się.

Nowych graczy, oprócz chaoelrosa, muszę natomiast poprosić o cierpliwość, gdyż nawet jeśli mam już pomysł, jak wprowadzić wasze postacie, to muszę zaczekać na decyzję dotychczasowych graczy, co będą chcieli zrobić.

No i standardowo, jeśli o czymś zapomniałem, to pisać, dodam/wyjaśnię.
 
__________________
Now I'm hiding in Honduras
I'm a desperate man
Send lawyers, guns and money
The shit has hit the fan
- Warren Zevon, "Lawyers, Guns and Money"
Cohen jest offline