Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-10-2011, 23:57   #3
Pinhead
 
Pinhead's Avatar
 
Reputacja: 1 Pinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputację
To jednego gracza już mam
Klimat - to dobre zagadnienie i myślałem o tym.
Na pewno będzie to gra na poważnie, tzn. nie będzie jakiegoś humorystycznego podejścia. Zamierzam celować w klimat horroru, z obowiązkową nutką mistycyzmu. Na pewno nie będę próbował straszyć graczy, ani ich postaci.
W moim odczuciu sesja z takim konceptem powinna ukazać, jak pozbawionymi uczuć się potęgi, które przesuwają pionki na szachownicy świata, do jakich okropieństw mogą się posunąć, czy nakłonić innych, by osiągnąć upragniony cel. Pokazać oblicze istot, które w normalnej sesji są w większości przypadków anonimowe i enigmatyczne. Tutaj oczywiście będzie duże pole do popisu dla graczy.
Chciałbym pokazać kulisy tego, co gracze i ich postacie mogą doświadczyć w klasycznej sesji Kultu.
Dojść może do tego wszystkiego kosmologiczny wątek Kultu, ale to już zależy od tego jak potoczy się sesja i jak aktywni i zaangażowani będą gracze.
Postacie - to także ważne zagadnienie. Myślę, że nie ma obawy o potęgę postaci, gdyż postacie gracze nie będą wszechmocne. Ograniczać je będą zarówno zasady Iluzji, jak i ci którzy są nad nimi. Na pewno będzie trzeba wprowadzić jakieś ramy, by gracze wiedzieli co mogą, a co jest poza ich zasięgiem.
Problem przy graniu takimi postaciami, jest podobny do tego jaki jest obecny w "Amberze" Tam też gramy praktycznie bogami, którzy mogą wszystko. W praktyce okazuje się, że jednak są ograniczenia i pewne zasady z którymi należy się liczyć. Poza tym trzeba pamiętać, że to tak naprawdę gracz decyduje w takim przypadku, jak mocna jest jego postać. Decydować będzie o tym jego pomysłowość, umiejętność planowania i wykorzystania dostępnych atutów.
Scenariusz zasadniczo więcej poza tym co napisałem zdradzać nie zamierzam. Szczegóły mogą dotyczyć zagadnień mechanicznych lub stylu sesji.
 
__________________
"Shake hands, we shall never be friends, all’s over"
A. E. Housman
Pinhead jest offline