Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-11-2011, 10:40   #3
Pinhead
 
Pinhead's Avatar
 
Reputacja: 1 Pinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputacjęPinhead ma wspaniałą reputację
Wiedziałem, że nie wszystkie ważne informacje uda mi zamieścić na raz. Tak, więc po kolei.
Ad. 1 Sekta działa w największych miastach USA, a także w kilku stolicach Europy. Jej siedziba znajduje się według oficjalnych danych w Nowym Jorku.
Postacie mogą być jakoś związane z jednym miejscem i to nawet poza Ameryką. Wybranie jednak odległego miejsca od głównych ośrodków sekty, czy centrum sekty spowoduje, że dana postać może mieć ograniczone wpływy w danym miejscu. Chodzi oczywiście o wpływy w Iluzji, ludzi, środki, itp.
Zawsze to się da rozwiązać dobrym opisem kontaktów i sposobem działania liktora.
Ad. 2 Tak jak piszesz Moc dotyczy indywidualnych zdolności liktora i w przeciwieństwie do magii nie potrzeba do ich użycia jakiś specjalnych rytuałów. W większości przypadków będą one działać automatycznie chyba, że prawa Iluzji będą jakoś strasznie naginane w związku z ich użyciem.
Ad. 3 Punkty macie na te pięć atrybutów: Moce, Magia, Wiedza, Wpływy, Władza. Z tym, że dając punkty na Magię, np. 7 musicie określić na które ścieżki przeznaczacie te punkty, np. Magia Szaleństwa 4 pkt. Magia Snu 3 pkt.
Listę mocy trzeba określić. Nie podaje ile mocy możecie mieć za ile punktów, gdyż tak jak pisałem to są tylko ramy. Przyjmujemy jednak, że jeżeli masz np. 5 mocy, ale na poziomie 6 to ich poziom jest średni. Natomiast jeżeli masz tylko 3 moce i też są one na poziomie 6 to są one relatywnie mocniejsze.
Ad. 4
Teoretycznie wygląd liktorów faktycznie jest taki sam, postanowiłem jednak, że fajnie będzie zindywidualizować ich wygląd. Każdy z was może więc wyglądać zupełnie inaczej.
Ad. 5 Kilku najważniejszych NPC na pewno trzeba będzie określić. Przy takiej jednak mocy Liktorów nie da się opisać wszystkich podległych ludzi. Poza określeniem i opisaniem kilku NPC-ów opiszecie ogólny kierunek wpływów, np. podlegają mi najważniejsi prokuratorzy i mam szerokie wpływy w policji.
I trzeba oddzielnie określić tych, z Iluzji i tych z Rzeczywistości.
Co do Rzeczywistości, to na pewno każda z waszych postaci ma jaką "bazę" w Rzeczywistości. Ją możecie sami określić, jak wygląda, jakie ma oddziaływanie itp. Reszta będzie na pewno zasadzie współtworzenia i kreowania świata. Początkowo na pewno akcja skupi się na Iluzji, ale co będzie dalej... ciężko powiedzieć, bo różnie może być.
 
__________________
"Shake hands, we shall never be friends, all’s over"
A. E. Housman

Ostatnio edytowane przez Pinhead : 02-11-2011 o 22:58.
Pinhead jest offline