Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-11-2011, 22:52   #5
Komiko
 
Komiko's Avatar
 
Reputacja: 1 Komiko jest po prostu świetnyKomiko jest po prostu świetnyKomiko jest po prostu świetnyKomiko jest po prostu świetnyKomiko jest po prostu świetnyKomiko jest po prostu świetnyKomiko jest po prostu świetnyKomiko jest po prostu świetnyKomiko jest po prostu świetnyKomiko jest po prostu świetnyKomiko jest po prostu świetny
Cytat:
ps. Nie, nie robię sobie jaj. Cybernetyczna dłoń jest dla mnie tym samym co hak pirata.
Gdyby była w pełni unerwiona, do tego stopnia, że nie odczówałbyś różnicy w tym czy jest cybernetyczna czy nie, gdyby każdą żywą komórkę występującą w dłoni symulowałby oddzielny nanobot podczepiony do twojego mózgu, a pomiędzy nimi płynęłaby twoja prawdziwa krew, to moim zdaniem nie robiłoby różnicy. Zakładając oczywiście, że nie miałaby kształtu wyrzutni rakiet itp, tylkoo zwykłej dłoni.

I nie wiem czy technologia z motywów cyber punkowych jest nam tak odległa. Pamiętam jak w podstawówce oglądałem Ghost In The Shell, wszyscy mieli podnietę z niewidzialnych komandosów. A dzisiaj? Każdy z nas może sobie kupić niewidzialną bluzę, czy płaszcz załamujący światło, które działają identycznie, jak technologia z tamtej animacji. Weźmy teraz pod uwagę, że 80% nowych technologii jest z początku testowana przez wojsko, czy inne rządowe instytucje, a dopiero po 20,albo 30 latach wypuszczana na rynek, wątpię by nie mieli takich materiałów wcześniej, organizacje takie jak CIA, nie pozwoliłyby komuś na sprzedawanie terrorystom, czy cywilom nowej technologii umożliwiającej niewidzialność i zgładzenie bezbronnej w tej sytuacji armii USA (wiadomo, że każdy może założyć gogle czy jakieś soczewki termowizyjne, ale wtedy i tak nie wie kto jest widzialny, a kto nie). Wniosek jest więc prosty, bajery mają takie, że niewidzialność się przy tym chowa. Ciężko mi je sobie wyobrazić, no, ale cóż. Jeszcze raz, idąc za torem rozumowania Morfeusza, odpowiedzmy sobie na pytanie: Czy w takim razie jesteśmy pewni, że na co dzień, w całkowitej niewiedzy nie mijamy na ulicach cyborgów bojowych? :P

I jeszcze jedno apropo cyber-punkizacji teraźniejszości. Dowody z chipami, paszporty z odciskami palców, karta pacjenta pod skórą, yeah. Co z tego, że tak naprawde nie wiadomo co tam wszywają...

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=zgGAUzu3BAg[/MEDIA]
 

Ostatnio edytowane przez Komiko : 06-11-2011 o 23:20.
Komiko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem