Wątek: Forumowe FAQ
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-11-2011, 21:50   #4
Sayane
 
Sayane's Avatar
 
Reputacja: 1 Sayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputację
Jak tu się gra?

cz. 2


Co oznacza znaczek 18+ przy sesjach i rekrutacjach?

Oznacza to, że sesja zawiera treści mogące być nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich lub kontrowersyjne (wchodzisz na własną odpowiedzialność i [z wyjątkiem sytuacji skrajnych] treści te nie podlegają regulaminowi forum). W przypadku rekrutacji MG życzy sobie w sesji jedynie pełnoletnich (lub przynajmniej "dojrzałych") graczy - jest to zaznaczone w opisie.

W jakie kości mam się zaopatrzyć by zagrać?
To zależy od systemu, w którym będziesz grał. Zamiast realnych kości możesz skorzystać z wirtualnych, np. Generator rzutu kośćmi. Panel sesji na LI również posiada generator rzutu kośćmi.

Czy MG rzuca kośćmi przed ekranem, czy wkleja wyniki w komentarzach z generatora, a może nie rzuca wcale? Czy gracze rzucają za siebie?
Zależy to od ustaleń na linii gracze-MG i jest określane na początku sesji.

Czy można grać w RPG w dwie osoby?
Można. Może być to tzw. Solówka, gdy MG prowadzi historię dla jednego gracza, lub sesja-opowieść, gdzie dwie osoby na zmianę tworza fabułę i prowadzą różne postacie, lub zamieniają się rolami.

Jak mogę zostać Mistrzem Gry?
Musisz w tym celu założyć rekrutację w przeznaczonym do tego dziale. Przeczytaj pomocnik i przejrzyj kilka rekrutacji by zorientować się jakie informacje musisz w niej zawrzeć oraz jak wygląda proces zbierania graczy. Podstawowym wymogiem jednak jest przynajmniej ramowy scenariusz sesji, którą chcesz prowadzić oraz wiedza o świecie lub systemie, w którym ma być osadzona sesja. Post: "Hej, poprowadzę Wam h&s w D&D, ktoś chętny?" to nie jest rekrutacja, tylko spam.

Jak często muszę odpisywać do sesji?
Zależy to od ustaleń na linii gracz-MG i jest określane na etapie rekrutacji.

Jak długie muszą być posty do sesji?
Zależy to od ustaleń na linii gracz-MG i jest określane na etapie rekrutacji. Rozbudowane posty są zazwyczaj mile widziane, generalnie jednak lepszy jest post konkretny a krótki, niż elaborat, którego nikt prócz Ciebie nie przeczyta.

W ilu sesjach mogę grać jednocześnie?
Jedynym ograniczeniem jest tutaj Twój czas i chęci. Wybierz tyle sesji byś miał realną możliwość odpisać do każdej z nich w terminie wyznaczonym przez MG.

Czy muszę do każdego posta wyszukiwać obrazki i muzykę? Nie chcę mieć "postu obrazkowego", a duże ilustracje brzydko rozbijają tekst.
Nie, to indywidualna kwestia każdego gracza. Najważniejsze jest to, by - jeśli już zamieszczasz ilustrację - oddawała ona klimat posta. Jeśli nie chcesz by kolejne zdjęcie rozbijało tekst, a zależy Ci na zamieszczeniu ilustracji, możesz to zrobić podlinkowując tekst ilustracją w ten sposób: "Drużyna Rogera zebrała się wokół stołu, by zaplanować wyprawę".
 

Ostatnio edytowane przez Sayane : 09-11-2011 o 12:31.
Sayane jest offline