Wątek: Forumowe FAQ
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-11-2011, 20:50   #5
Sayane
 
Sayane's Avatar
 
Jak tu się gra?

cz. 2


Co oznacza znaczek 18+ przy sesjach i rekrutacjach?

Oznacza to, że sesja zawiera treści mogące być nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich lub kontrowersyjne (wchodzisz na własną odpowiedzialność i [z wyjątkiem sytuacji skrajnych] treści te nie podlegają regulaminowi forum). W przypadku rekrutacji MG życzy sobie w sesji jedynie pełnoletnich (lub przynajmniej "dojrzałych") graczy - jest to zaznaczone w opisie.

W jakie kości mam się zaopatrzyć by zagrać?
To zależy od systemu, w którym będziesz grał. Zamiast realnych kości możesz skorzystać z wirtualnych, np. Generator rzutu kośćmi. Panel sesji na LI również posiada generator rzutu kośćmi.

Czy MG rzuca kośćmi przed ekranem, czy wkleja wyniki w komentarzach z generatora, a może nie rzuca wcale? Czy gracze rzucają za siebie?
Zależy to od ustaleń na linii gracze-MG i jest określane na początku sesji.

Czy można grać w RPG w dwie osoby?
Można. Może być to tzw. Solówka, gdy MG prowadzi historię dla jednego gracza, lub sesja-opowieść, gdzie dwie osoby na zmianę tworza fabułę i prowadzą różne postacie, lub zamieniają się rolami.

Jak mogę zostać Mistrzem Gry?
Musisz w tym celu założyć rekrutację w przeznaczonym do tego dziale. Przeczytaj pomocnik i przejrzyj kilka rekrutacji by zorientować się jakie informacje musisz w niej zawrzeć oraz jak wygląda proces zbierania graczy. Podstawowym wymogiem jednak jest przynajmniej ramowy scenariusz sesji, którą chcesz prowadzić oraz wiedza o świecie lub systemie, w którym ma być osadzona sesja. Post: "Hej, poprowadzę Wam h&s w D&D, ktoś chętny?" to nie jest rekrutacja, tylko spam.

Jak często muszę odpisywać do sesji?
Zależy to od ustaleń na linii gracz-MG i jest określane na etapie rekrutacji.

Jak długie muszą być posty do sesji?
Zależy to od ustaleń na linii gracz-MG i jest określane na etapie rekrutacji. Rozbudowane posty są zazwyczaj mile widziane, generalnie jednak lepszy jest post konkretny a krótki, niż elaborat, którego nikt prócz Ciebie nie przeczyta.

W ilu sesjach mogę grać jednocześnie?
Jedynym ograniczeniem jest tutaj Twój czas i chęci. Wybierz tyle sesji byś miał realną możliwość odpisać do każdej z nich w terminie wyznaczonym przez MG.

Czy muszę do każdego posta wyszukiwać obrazki i muzykę? Nie chcę mieć "postu obrazkowego", a duże ilustracje brzydko rozbijają tekst.
Nie, to indywidualna kwestia każdego gracza. Najważniejsze jest to, by - jeśli już zamieszczasz ilustrację - oddawała ona klimat posta. Jeśli nie chcesz by kolejne zdjęcie rozbijało tekst, a zależy Ci na zamieszczeniu ilustracji, możesz to zrobić podlinkowując tekst ilustracją w ten sposób: "Drużyna Rogera zebrała się wokół stołu, by zaplanować wyprawę".
 

Ostatnio edytowane przez Sayane : 09-11-2011 o 11:31.
Sayane jest offline