Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-11-2011, 00:42   #1
Sekal
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 1 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
[komentarze] Nadchodzi Burza - Warsztaty 3ED

Witam

Na początek kilka krótkich i prostych zasad obowiązujących w każdej mojej sesji:
- piszemy w 3 osobie czasu przeszłego
- nie pogrubiamy, nie kolorujemy nic w swoich postach, dialogi piszemy kursywą
- awatar postaci jest obowiązkowy, jego szerokość to 200 pikseli
- informujemy o spóźnieniach i nieżności odpisania w turach, jeśli takiej możliwości nie będzie - bez przegięć za to nie gonię, ale kto nie zgłosi braku posta otrzymuje ostrzeżenie - za drugim razem zaś dziękuję takiej osobie za grę

Sesja będzie mechaniczna. Dlatego Wasza ingerencja w świat będzie mniejsza niż zazwyczaj na to pozwalam - będziemy turlali. Można sobie pogadać o piwie z karczmarzem czy opisać coś pomniejszego, ale ogólnie bogiem jestem ja. Czasem w danej kolejce będę mniej więcej pisał co można a czego nie powinno robić się bez mojej ingerencji.
Rzucać będziecie sami lub będziecie powierzali to mi - do wyboru, chociaż wolałbym, aby każdy przedstawił mi co woli. Rozpatrywanie wyników: albo tak jak napisałem w temacie z materiałami, albo przy użyciu aplikacji (przykładowa znajduje się tutaj) albo przy pomocy własnych kości do WFRP3.

Będą potrzebne także ze dwa doce.
Pierwszy już mamy, będzie do rozmów i wszelkich innych czynności Waszych postaci.
Drugi założę, gdy będę posiadał już mechanikę Waszych postaci. Tam też będę odznaczał sprawy czysto mechaniczne. Jak to wyjdzie - zobaczymy, ale w końcu są to Warsztaty, więc wszyscy chcemy poznać system. Liczę, że to dogramy w trakcie, bo nigdy tak jeszcze nie grałem via PBF.

Podstawy mechaniczne. (Warhammer 3ED - Podstawy mechaniczne)

Teraz najważniejsze: karty postaci.
Chciałbym, byście stworzyli je mechanicznie, zgodnie z informacjami podanymi w temacie z materiałami (link powyżej). Kto będzie miał jeszcze pytania, służę pomocą. W weekend postaram się dać już pierwsze informacje o mechanice w samej grze i walkach - tu jednak poproszę o cierpliwość, bo trochę to zajmuje.
Do stworzenia pełnej karty potrzeba rozdania punktów postaci, wybranie talentów i akcji oraz wykupienie ekwipunku. Kto już rozda punkty, niech napisze mi PW o tym ile jego postać będzie miała talentów i akcji (zgodnie z tabelką rozdziału punktów), a ja mu prześlę karty do wyboru, z których skompletuje swoją postać. Ekwipunek do wykupu według cennika, zamożność postaci - według przydzielonych punktów.

Dodatkowo - będziecie musieli wspólnie wybrać kartę drużyny. Jesteście grupą, która spotkała się w gildii kupieckiej i wyruszacie we wspólnym celu, przez co łączą Was tylko interesy.
Proponowana przeze mnie karta będzie kartą Najemników, Ogarów Chwały lub Aroganckich Młodych Głupców.
Pierwsze to wiadomo, druga karta dotyczy poszukiwaczy przygód pragnących chwały, ostatnia - grupy młodych idealistów, która chciałaby zawojować cały świat. Dość podobne, myślę, że możecie spokojnie wybrać z tych trzech (decydowała będzie ilość demokratyczna większość). Kartę drużyny przedstawię po jej wybraniu.

Z kartami chciałbym, abyście wyrobili się do poniedziałku włącznie. Mając je zacznę dopiero pisać pierwszego posta. Jeśli są pytania - śmiało zadawać - to obowiązuje cały czas. W końcu mamy się uczyć. Moje gg i tlen są w profilu, można też via PW, na docu lub tutaj.

No i życzę miłej gry.

Sekal

PS. Aha, nie pamiętam, czy wszyscy dostali już swoje karty profesji. Jeśli nie to proszę oczywiście o informację a podeślę.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead

Ostatnio edytowane przez Sekal : 17-11-2011 o 00:57.
Sekal jest offline