Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-11-2011, 21:30   #1
Haji
 
Reputacja: 1 Haji jest na bardzo dobrej drodzeHaji jest na bardzo dobrej drodzeHaji jest na bardzo dobrej drodzeHaji jest na bardzo dobrej drodzeHaji jest na bardzo dobrej drodzeHaji jest na bardzo dobrej drodzeHaji jest na bardzo dobrej drodzeHaji jest na bardzo dobrej drodzeHaji jest na bardzo dobrej drodzeHaji jest na bardzo dobrej drodze
Róznolevelowe postacie - pytanie

Witam

Jestem raczej nowy w papierowym RPG i póki co grałem tylko parę sesji, wszystkie w świecie warhammera pierwszej edycji (choć znam nieco mechanikę DnD). Niestety pojawił się pewien problem. Parę osób się wykruszyło i MG przyprowadził osobę z poprzednich sesji, która jest bardzo dobrze rozwinięta. Dla porównania reszta drużyny nie miała jeszcze okazji zmienić profesji. Kiedy zwróciłem na to uwagę GMowi, odpowiedź była taka, iż w świecie Warhammera każdy może zginąć całkiem łatwo, bez względu na to jak dużo doświadczenia postać dostała i jak bardzo jest rozwinięta. A co za tym idzie można sobie mieszać postacie z różnym poziomem rozwinięć bez żadnych problemów.

Moje pytanie brzmi: czy robienie sesji z tak różnie rozbudowanymi postaciami jest normalne w świecie warhammera? Albo mówiąc inaczej, czy jest to uważane za normalne i dopuszczalne, czy też GMowie powinni tego unikać? Wiem, iż czegoś takiego nie robi się np. w DnD, ale tam jeśli ma się trzy postacie na lvl 5 i jedna na lvl 10, to różnica jest dużo większa niż (wg. naszego GMa) w przypadku warhammera.
 
Haji jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem