Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-11-2011, 18:47   #9
Armiel
 
Armiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Armiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Kovix Zobacz post
Wygląda niezwykle ciekawie... Niestety, akurat jestem osobą, która serce ma 'po prawej stronie' i jestem przywiązany do wartości chrześcijańskich.
Ja też nie zwykłem obrażać jakichkolwiek uczuć religijnych - niczyich, niezależnie od wyznania.

Chodzi mi tylko o to, że generalnie KULT RPG, którego uniwersum wykorzystam był zakazany w kilku krajach katolickich ze względu na treści nie podobające się Kościołowi.
Motywy wojny wśród aniołów, zniewolenia człowieka przez religię i zniknięcia Boga (tutaj zwanego Demiurgiem) plus troszkę innych rzeczy.

W sesji będę wykorzystywał dość "mocne" i "wyrwane z kontekstu" cytaty z Biblii, chociażby PRAWDZIWE DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ BIBLIJNYCH, a nie te nauczane przez KOŚCIÓŁ. Nie będę w inny sposób obrażał Kościoła Katolickiego bo daleki jestem od tego, czy kpił z wiary. CO więcej, w sesji będzie ona sporo znaczyła (wszak to Polska lat 90-tych, gdzie między innymi starania Kościoła przywróciły nam wolność).

Miałem już przypadek, gdzie sesja w której grałem, upadła, bo był gracz, który uznał, że nie podobają się mu właśnie takie "działania na Biblii". Stąd te zastrzeżenie.

Nie mam zamiaru podważać (jako ja) dogmatów wiary (poza otoczką fabularną), nie mam zamiaru propagować satanizmu czy antyklerykalizmu. po prostu ostrzegam, ze pewne "prawdy z gry" będą mijały się z prawdami w świecie rzeczywistym.

Dla jasności.
 
Armiel jest offline