Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-11-2011, 01:36   #6
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Witajcie.

MG prosi o dialog, to napisze i od siebie

GG docs jest bardzo dobrym narzędziem pod warunkiem, że jak już kolega wyżej wspomniał, nie jest nadużywany. O co mi chodzi? Ja piszę w nocy czasu polskiego zazwyczaj, więc bardzo dużo dialogów może mnie na bieżąco ominąć (oraz działania) co nie znaczy, że mój BN będzie bierny. Łatwo się zagalopować, więc przyjmijmy jakieś zasady pisania. Np jeden góra dwa dialogi dziennie czekając na odpisy wszystkich zamykające kolejkę (jak rundy). Jak ktoś nie zamierza brać udziału w dyskusji danego dnia to niech da znać co (mniej więcej) robi jego bohater generalnie w tym czasie, żeby nie było niedomówień. Uważam też, że dobrze kiedy MG kieruje docsem pod względem inicjatywy bohaterów przy działaniu.

Poza tym jeśli termin to dwa tygodnie, proponuję nie pisać w docu na dwa, trzy dni przed końcem terminu. Najlepiej żeby uwijać się z nim w pierwszym tygodniu, bo jak się towarzystwo rozgada, (obudzi z działaniem) do ostatniego dnia terminu włącznie, to posty będą na ostatnią chwilę na co nie mogę sobie pozwolić.

Dobrze też jest uzgodnić czy dzielimy się materiałem z doca (nie tylko dialogami ale i akcją), każdy opisuje w miarę ze swojej perspektywy (wtedy wszystkie działania niejako się powtarzają oczyma każdego gracza). Czyli albo dynamiczniej albo... inaczej

Pzdr.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline