Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-11-2011, 09:03   #1
Armiel
 
Armiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Armiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputację
[Horror 18+] Dzieci Hioba - komentarze

Witam serdecznie

Co prawda, rekrutacja jeszcze nie została rozstrzygnięta, ale pozwolę sobie już zacząć komentarze.

Zasady pisania postów.

1. Piszemy w pierwszej lub trzeciej osobie. Jak komu jest wygodniej.
2. Piszemy poprawną polszczyzną. Nie wymagam pogrubień, kursyw. Chodzi mi jedynie o to, by tekst był zrozumiały i czytelny dla innych. To wszystko.
3. W przypadku niemożności napisania postu w terminie proszę mnie o tym uprzedzać z jakiś tam rozsądnym wyprzedzeniem (powiedzmy doba). Oczywiście w przypadku sytuacji losowych i nieprzewidywalnych nie będę tego wymagał. W sytuacji, kiedy spóźnienie będzie niewielkie – poczekamy ten dzień lub dwa dłużej na piszącego. Najważniejsza będzie opowieść a nie jej tempo, chociaż na rozwlekanie sesji w czasie nie pozwolę . Jak to ja.
4. Założę GG docka do rozmów, ale w początkowej fazie gry będzie to mocno niepotrzebne. Ogólnie jestem przekonany, że w tej mojej sesji – wyjątkowo – GG dock będzie wykorzystywany dość sporadycznie, ale ręki uciąć sobie za to nie dam. Różnie się przecież może zdarzyć.

Teraz troszkę o samym mieście X. Jego nazwa będzie zlepkiem pierwszych liter lub sylab miast, w których mieszkamy. Albo po prostu będziemy nazywać je MIASTEM.

W Kartach Postaci tego nie wymagałem, by nie dokładać niepotrzebnej pisaniny ludziom, którzy mogą się nie dostać. Ale – MIASTO – będzie przez nas współkreowane. Przez MG i Graczy.

Każde z Was będzie miało prawo wrzucić do niego TRZY lokacje.

Pierwsza – nazwijmy ją PRZYSTANIĄ – to miejsce, gdzie bohater (poza domem) się relaksuje. Może to być budynek użyteczności publicznej: czytelnia, biblioteka, kościół, może być dyskoteka, pub, restauracja, dom babci na przedmieściu – cokolwiek.

Druga lokacja – nazwijmy ją PIEKŁEM – jakieś miejsce, którego bohater się boi, lęka, coś związanego z jakąś traumą lub też po prostu, z irracjonalnych powodów: na przykład: szpital miejski przy ulicy Arkony, koszary wojskowe, stary dom, zrujnowana fabryka, wiadukt przy ulicy Jesiennej, most nad rzeką, moja praca.

Trzecia lokacja – nazwijmy ją KOTWICĄ – jest to miejsce, w którym bohater poza domem i pracą, (chociaż to może być i praca) spędza wiele czasu, przechodzi koło niego codziennie, robi tam zakupy, zwiedza, odpoczywa, chodzi z dziećmi lub rodzeństwem. Jest to miejsce dla bohatera raczej „neutralne” ale spędza przy nim, w nim, lub koło niego sporo czasu z powodu zamieszkania, wykonywanych czynności i tak dalej. Na przykład: dworzec niedaleko domu, muzeum historyczne, uczelnia, park miejski.

Te trzy lokacje od każdego z graczy będą stanowiły Tło bazowe i zostaną „ujawnione” w komentarzach zaraz po zamknięciu rekrutacji. Powinniście je dość dobrze opisać – łącznie z nazwą ulicy i wyglądem, ale bez drobiazgowości.

W tych trzech lokacjach nie można wrzucić domu rodzinnego (Węglowa 13) czy obecnego miejsca zamieszkania. To muszą być inne lokacje. Poza tym wolałbym, aby miejsca te leżały w obrębie miasta. Nie poza nim.

Dzięki nim nasze miasto X zyska troszkę klimatu a ponadto ja otrzymam ważne informacje związane z fabułą.

Z krótkiego wstępu wiecie już, że miasto ma tramwaje. Obecnie kursują one w takich miastach, jak: Bydgoszcz, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Górnośląski Okręg Przemysłowy, w tym: Będzin, Bytom, Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Zabrze, Kraków, Łódź oraz linie podmiejskie: Pabianice, Ksawerów, Zgierz, Ozorków, Konstantynów Łódzki, Lutomiersk, Rzgów (do 1993 r.), Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa i Wrocław

To w zasadzie tyle na razie.
 

Ostatnio edytowane przez Armiel : 25-11-2011 o 09:07. Powód: przecinki
Armiel jest offline