Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-11-2011, 01:38   #22
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Im dłużej czytam tą dyskusję tym bardziej wydaje mi się, że wcale nie idzie tutaj o różnicę w poziomach tylko... o graczy.

To czy występują faktyczne różnice w poziomach można bardzo łatwo sprawdzić - porównując statystyki czy rozgrywając kilka PvP. Jedno i drugie przy dobrej woli MG jest proste i wykonalne w taki sposób, że gracz nie pozna statystyk innych.

Dlaczego wydaje mi się, że idzie o graczy? Dlatego, iż nie widzę teraz tego przepakowania - to, że postać jest dobrym strzelcem i szermierzem ma się nijak do jej możliwości społecznych czy inteligencji. Również ciężko mieć do gracza pretensje o to, że przejął inicjatywę i coś zrobił, czy, że wymyślił takie, a nie inne rozwiązanie sytuacji...

Mam wrażenie (niestety często spotykane zjawisko), że chodzi tak naprawdę o "urażoną dumę". Gracz jest tym, który prowadzi rozgrywkę, dowodzi drużyną, ma najlepsze pomysły i zagrania, etc, etc. Potem pojawia się na sesji ktoś nowy, kto - po prostu - gra lepiej. Ma lepsze pomysły, ciekawsze rozwiązania. Poprzedni lider często w takiej sytuacji się nie odnajduje i zrzuca winę na wszystko - przekokszoną postać, faworyzowanie przez GMa czy cokolwiek.
Nie twierdzę, że występuje to w tym wypadku, ale występuje dostatecznie często, aby się nad tym zastanowić i o tym wspomnieć.
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem