Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-11-2011, 09:58   #7
sgt
 
Reputacja: 1 sgt nie jest za bardzo znany
dołożę jeszcze CPv3 - część podręczników z poprzedniej edycji można wyrzucić, np. w centrum Night City wybucha bomba atomowa (Night City sourcebook - chyba najlepszy z sourcebook`ów się dezaktualizuje) wiecznie zła Arasaka zostaje pokonana (czyli dodatek o tej korporacji idzie won), implantów nie ma bo są jakieś przyłącza za które płacimy WDZIĘCZNOŚCIĄ (giri) i nie odejmują utraty człowieczeństwa (chrombooki - wyrzucić strony z cybernetyką) decki nie istnieją. Listę można by pewnie ciągnąć ale po co.
Do podręcznika wydano bodajże 4 stronicową erratę w której jedną stronę gdzieś wcięło (błąd w erracie !!!). Liczyłem na poprawienie błędów i unowocześnienie CP2020 a Tarsolian wydał jakieś takie coś mocno przekombinowane. Przeczytałem, wprowadziłem mechanikę testów która bardziej mi przypadła do gustu i odstawiłem. Do CP2020 przydałby się upgrade (zwłaszcza zasad sieci), i dorzucenie Wzmocnionej Rzeczywistości. Do reszty może niekonieczne zmiany (np. magnetofon zamienić na dyktafon, ogólna przezprzewodowość sieci).
Rok 2020 nie należy trakować jako coś co nastąpi za 9 lat. Trzeba założyć, że to alternatywna rzeczywistość która ogałęziła się od nam znanej w latach 90-tych. Zabieg znany już z np. Deadlands`ów.

Nie wuważam żeby cyberpunk był przestarzały. "Deus ex; Human Revolution" odnosi należyte sukcesy, a gdybym miał wskazać w jaki rpg jest najbardziej zbliżony do tej genialnej gry to wsazałbym na Cyberpunka 2020. Są ludzie, cybernetyka, megakorporacje, gangi, nie ma kopiowania umysłów, pól siłowych, psioniki. Może włąśnie brak przeginania z techniką jest czymć co jest atutem. Nie przyjdzie pewnie długo czekać, aż pojawią się autorskie papierowe wersje. Może nawet ktoś pokusi się o napisanie statystyk Deusowych implantów do CP2020.
 
sgt jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem