Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-11-2011, 09:47   #13
Mośko
 
Mośko's Avatar
 
Reputacja: 1 Mośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie cośMośko ma w sobie coś
Cytat:
- Co do mechaniki - trochę w życiu prowadziłem na żywca i smutno mi się robi, gdy się komuś coś nie udaje, bo ma pecha w kościach (inaczej mówiąc - statystyka wymaga, by rzucił te trzy jedynki, bo komuś innemu na świecie akurat zdarzyło się rzucić trzy szóstki/dziesiątki/dwudziestki/*wstawkośćodowolnejilościścianek*. A stopień trudności rzutu i tak ustala MG, więc... Hm, dużo problemu, mało radości, na moje.
chciałem się jakoś odniesć do słów Yzumira i ty to zrobiłeś idealnie, popieram

Cytat:
powodu śmierci musiałem sobie potem poszukać w odpisach innych, bo nie miałem czasu obserwować innych odpisów przy końcówce (i, naprawdę, zniechęciło mnie to - nikt mi nie powie że moja postać mogła przewidzieć/dowiedzieć się o tym, że za chwilę rozpirzy ją śmigłowiec bojowy wraz z całym budynkiem)
na tym polega właśnie piękno takich sesji, bo wykorzystują w pełni medium, jakim jest forum. W RPG na żywo jeżeli chcesz jednemu z graczy coś powiedzieć w tajemnicy to musisz z nim wyjść z pokoju i zostawić pozostałch graczy dłubiących sobie w nosie i tymi samymi palcami dłubiącymi w chipsach, a w forumowym rpg nie musisz tego robić, dla każdego gracza robisz oddzielny odpis w którym opisujesz mu tylko to co widzi jego postać, dzięki czemu jest(powinna być) pewność, że gracz będzie reagował tylko na to i nie spojlował sobie sytuacji innych graczy, której nie zna i nie powinien znać, więc to w interesie innych graczy będzie staranie się o ostrzeżenie go. Daje to bardziej realistyczny reakcje, niż takie przygotowane już 3 tygodnie wcześniej. Ja na przykład nigdy nie czytam odpisów innych graczy, bo to zwyczajnie odpisy dla innych graczy a nie dla mnie. Przez to bywam zaskoczony jakąś sytuacją i na prawdę nie wiem co się dzieje, zamiast udawać, że nie wiem co się dzieje. To jest piękno jednolinijkowych sesji, które jak już wiele osób zauważyło nie są co do słowa "jednolinijkowe" tylko to po prostu forma rozgrywki wykorzystująca do maksa medium jakim jest forum.

hah, rozpisałem się
 
Mośko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem