Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-12-2011, 22:45   #6
Łagi
 
Łagi's Avatar
 
Reputacja: 1 Łagi nie jest za bardzo znany
Wersja 1.02 wygląda zdecydowanie lepiej.

Pisownia nazw własnych nie zmieniła się (jeszcze?).
pdf punkt np. 1.2.
Chodzi mi o "Ziemie chłodu", "Czarny grzbiet", "Wieżę chłodu", "Miasto rozpaczy"

Wg mapy od pustkowi chaosu na północy odgradzają Złośliwe Szczyty ( a nie Czarny Grzbiet). Ale może te górki są dalej na północ.

W Naggarond zapewne nie nabijają nikogo na pałe (literówka - pale).

Karond Kar - "Karond Kar jest także miejscem gdzie trenowani są władcy bestii. Jeśli dziecko Druchii wykazuje odpowiednie predyspozycje to wysyła się je tu na nauki. Uczy się tu postępować z hydrami i mantikorami. Tu także hodowane i uczone posłuszeństwa są jaszczury zwane Zimnymi. To na nich jeźdźcy Druchii wykonują przerażającą szarżę."

Nie podoba mi się składnia zdań.

Propozycja: " Karond Kar to miasto gdzie szkoli się władców bestii. Druchii wysyłają tu swe dzieci, wykazujące predyspozycje do postępowania ze zwierzętami. Po latach nauk nauczą się oswajania hydr lub mantikor. W Mieście Rozpaczy hoduje się Zimne Jaszczury, których dosiadają Druchiańscy (? nie wiem czy to akceptowalna odmiana) jeźdźcy. (zdanie o szarży bym pominął)"

Domyślam się że zwyciężono elfów z Ulthanu na Har Ganeth?

Ofiara Świątynna 5 str. "Ucina on głowę ofiary w momencie największej agonii i pozwalając mu się utrwalić w ten sposób na dobre." => " Odcina on głowę ofiary, w momencie największego jej cierpienia, tak aby twarz zastygła w przeraźliwym grymasie."

"Dlatego też za każdy rok gdy planują wojować niestrudzenie poświęcają niewolnika na chwałę Khaine’a." = > "Druchii gdy planują wojować niestrudzenie przez kilka lat, poświęcają za każdy rok nadchodzącej wojny, jednego niewolnika na chwałę Khaina."

Niepoważne jest to mordowanie niewolników na każdym kroku. Faworyty Khaina, też nie brzmią wiarygodnie (sam Khain ma psychikę sfrustrowanego dzieciaka "Lubie tego kto najwięcej namorduje i te fajne półnagie laseczki"). Skoro Druchii to tacy egoiści, to dlaczego tak szanują rodzinę i wiedźmiego króla że gotowi są za niego walczyć? Ale to moja opinia. Dark Elfy w twojej wersji to dalej tylko zły do szpiku przeciwnik do mordowania bez wyrzutów sumienia. Liczyłem trochę na coś w stylu Aztecko-Rzymskiej kultury z jakimiś "usprawiedliwieniami" moralnymi.

Tabelka cech wygląda czytelniej i ogólnie lepiej, ale coś prześwituje jakaś białą ramka w szarym tle.

Bestie
"One wciąż pamiętają smak wolności i jej smak."

Łoo Zimny ma aż +15 do buntu?! Czy to nie całkiem powszechny wierzchowiec? Zdaje się że są ich całe formancje. Chyba +5?

pierwsze dwa modyfikatory są dziwne:
bestia może być albo od początku w niewoli albo nie (urodzić się na wolności).
więc zawsze jest albo +10 albo -10. Nie powinno być tylko +10 dla poskromionej bestii (bez mdf dla bestii od urodzenia w niewoli)?

+5 za każdą godzinę? Chyba za każdy dzień. W ten sposób głodna bestia napewno zbuntuje się po jednym dniu (10 h to +50 modyfikator!).

Czym się różni stan ciężko ranny od krytyk? Żywotność między 0 a 1/2 max Żyw, czy coś w ten deseń?

Hydra regeneruje głowy? Zawsze brałem to za bajki (ew. folklor z gier w stylu D&D).

Kto to jest Kryrnaa?

Walnąłbym obrazki bestii, żeby je było łatwiej zobrazować. Choć obrazki wiedźmych elfek, egzekutorów czy innych także nie byłyby złe. Jeśli nie przeszkadza ci kradzież obrazków to tu są smakowite postacie:Warhammer Online

Rozdzielczość mapy na str 7 jest słaba. Dalej nic na niej nie widać. Pobieżnie szukałem jej w necie (znalazłem na wiki) ale ma kiepską rozdziałkę. Chyba lepiej będzie ją wywalić. Nie jest szczególnie użyteczna.
 
Łagi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem