Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-12-2011, 22:31   #7
Angadialas
 
Reputacja: 1 Angadialas nie jest za bardzo znany
Cóż zająłem się tym krótko i ogólnie, nie czytałem całości od deski do deski przekształcając. Zresztą zmiany zdań najlepiej pozostawić komuś drugiemu gdyż trudno dostrzec błędy stylu we własnych wypocinach.


Co do mordowania niewolników na każdym kroku i dziecinności Khaine'a. Taka mentalność takie wychowanie, struktura opiera się na trzymaniu się nawzajem w szachu, jest równowaga sił, jest dobrze, gdzieś się zachwieje to trzeba balansować.
Gdzieś doczytywałem że w sumie nawet armie Naggaroth nie są regularną armią, a są jedynie regimentami "zapożyczonymi" od rodów na rzecz Wiedźmiego Króla. Jeszcze kwestie szacunku który miałby ich tam trzymać. Ja tam widzę bardziej strach i lojalność dla siły przywódców, uwierz mi jeśli nawet jesteś mistrzem fechtunku i masz 100 lojalnych sojuszników[taa u Druchii :P], to poważnie przemyślisz obalenie kogoś kto przeważnie portretowany jest jako jeżdżący na ogromnym smoku zakuty w zbroje arcymag. No i mamy kwestie ingerencji bogów, kto cię upewni że jak zaczniesz szaleć w mieście to nie odezwie się sam Khaine? Ja bym się tam jednak zastanowił nad rebelią . Przedstawmy odmienne światopoglądy w podobnym widzeniu:
Sytuacja w imperium - ciągłe najazdy chaosu, wysokie podatki, przymusowe pobory, plagi i niebezpieczeństwo na drogach. A nikt jakoś nie obala imperatora, dlaczego?No właśnie bo musiałby się znaleźć ktoś lepszy kto by to miejsce zajął i zjednoczyć dość ludzi wokół.
Z naszego świata ZSRR, najechało Polskę, widzieli jak tu jest że można żyć lepiej ale mieli swoje widzenie świata i nawet namacalne dowody nie przekonały ich że nie mogą nie mieć racji, nie obalili swego wodza ani systemu który miał ich wyzwalać a wpędzał w biedę, a wręcz mu dopomagali.

Taka nabytą mentalność trudno zmienić. Druchii są okrutni, nieufni i zdradzieccy z natury bo to ich otacza, ale nie są durniami i nie mordują się dziesiątkami na ulicach.



Zimny ma +15 ponieważ gdziekolwiek nie odnajdzie się ich opis czy nawet same rozgrywki battlowe, to widać że są elitarnymi wierzchowcami a jednocześnie niesamowicie trudno je kontrolować, do tego są durn i łatwo się rozpraszają.

Chodzi o taki poważny głód co liczyłem że zostanie wyłapane, ale widzę że muszę to trochę może rozwinąć, może też co 2-3 godziny. Ale ogólnie zabranie np zimnego na przejażdżkę z dala od "obozu" nie jest najlepszym pomysłem.

Nie taki zły pomysł z tym by nie obić takiego rozstrzały z + - u oswojonych a urodzonych w niewoli, jednak wydawało mi się to na tyle drastycznie innymi warunkami zwłaszcza w odniesieniu do dość impulsywnych stworzeń iż ta różnica 20 odzwierciedla tą dużą różnicę.

Zranienie, ciężko ranny - jeśli czytało się podstawkę to wie się że ciężko ranny znaczy 3 i mniej hp.

Hydra jest jak ta z bestiariusza, te które z bestii mogłem nie podmieniałem zanadto.


Co do Kryrnaa, jest sekcja zabójców szkolonych przez świątynie Khaine'a którzy noszą taką nazwę, pochodzi bodaj od założyciela.



Obrazków nie umieszczałem za wiele, gdyż to co znajduje się w podręczniku jest albo nakładką na to co już znamy z podstawki lub dodatków, lub też całkiem nowym tworem. Zapożyczanie na czysto obrazków z WH online czy nawet innych źródeł na potęgę mogłoby się już nie spodobać. I tak niektórzy uznali iż umieszczenie jakichkolwiek obrazków nie mojego autorstwa to juz nadużycie duże.
Domyślam się iż chodzi o obrazki do klas, mam trochę takich podpisanych nawet pod klasy przykładowe, jednak wycinanie każdego z osobna wkomponowywanie w obrazek klasy itp itd to dużo czasu, który to szczegół niewiele zmieni.


mapa na stronie 7 ma zobrazować widok na Naggaroth nie w szczegółach tylko ogólnym wyglądem terenu, oceną klimatu itp. Wiele osób słysząc nazwe w stylu "chłód, zimno" itp widzi tam antarktyde.
 
Angadialas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem