Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-12-2011, 17:51   #2
Lichtenstein
 
Reputacja: 1 Lichtenstein nie jest za bardzo znanyLichtenstein nie jest za bardzo znanyLichtenstein nie jest za bardzo znany
Z czego składają się nasze postaci?
Krwi i kości, oczywiście. I sterty cyferek. Zaraz się temu przyjrzymy. Niestety, nie mam żadnej zupełnie zgodnej KP, bo dysponujemy albo standardową Reignową wypisaną pod fantasy, albo tymi z innych gier ORE, które nie są w stu procentach kompatybilne, z tym co będziemy robić. Niemniej, wrzucę tu linka do KP Reign żeby można sobie było na szybko podejrzeć jakieś proste rzeczy w stylu "w zasadzie z jaką cechą się będzie łączyła gra na pianinie?"

Po pierwsze, namiętności. Są rzeczy względem których macie silne odczucia. Musicie określić trzy:
Cel do którego zmierza postać. Chodzi raczej o coś konkretnego, w stylu "zarobić pierwszy milion" czy "zostać mistrzem świata w boksie".
Powinność oznacza jakąś zasadę wedle której żyjecie i raczej trudno was przekonać inaczej. Od "nie biję kobiet" przez "dbanie o dobre imię ojczyzny" po "chronić króla do ostatniego tchu".
Pragnienie to taki bardziej prywatny i egoistyczny cel. "Chcę mieć dużo pieniędzy" "chcę się urżnąć w trupa za każdym razem kiedy nie jestem do czegoś bardzo potrzebny" i tak dalej.

Zasada jest prosta - za działanie zgodnie z namiętnościami dorzucam wam kostek (lub anuluję zabieranie ich z innych powodów), a zabieram je za sprzeciwianie się im. Za osiągnięcie celu mogą polecieć jakieś PDki.

Po drugie, cechy. Jest ich sześć.
Ciało określające waszą pudzianowatość, Zmysły oznaczające waszą percepcję i świadomość tego, co się wokół was dzieje, Urok wyznaczający jak słodki jest wasz słodki uśmiech, Koordynację odpowiadającą zręczności i zwinności, Wiedzę odpowiadającą teoretycznej znajomości dziedzin, z którymi związane są wasze umiejętności i Dowodzenie wyrażającą siłę charakteru i woli w kontaktach z innymi.

Grave Witch ma jeszcze siódmą cechę, Psi której chyba wyjaśniać nie trzeba. Cechy i umiejętności (w waszym przypadku) wyrażone są w skali 0-5.

Jeśli chodzi o umiejętności, to część pozostaje taka sama jak w bazowym Reignie, część dofristajlujemy (np. kierowanie samochodem). Niemniej, zerknijcie sobie na KP z Reigna żeby mieć jakieś poczucie jak zgrubsza szeroko zarysowane są umiejętności. Od razu powiem, że:
- Nie obchodzą mnie zupełnie języki. Zakładam, że mówicie biegle w swoim ojczystym języku i angielskim. Jeśli uważacie, że wasza postać umie więcej lub mniej, zaznaczcie to gdzieś, ale broń Boże nie wydawajcie na to żadnych punktów.
- Jeśli chodzi o pif-paf, to jeśli wpiszecie sobie "broń palna" to zakładam, że oznacza ona znajomość broni od pistoletów gdzieś po kałasze. Na cięższy czy specjalistyczny sprzęt dopiszcie sobie coś innego, jeśli macie taką potrzebę. Zaznaczę tu od razu, że istnieje dość silna presja, by nie wywozić w kosmos nic cięższego od karabinu szturmoweautomatycznego - tylko tego nam brakuje, żeby obcy zrekonstruowali sobie zasadę działania RPG-7. Oczywiście, nie jest to niemożliwe, ale raczej chcecie to robić po cichu.
- Gadanie jest rozbite na różniaste kategorie. Dlatego nikomu nie zaproponowałem żadnych perków konwersacyjnych - bo nie wiem do końca, jaki jest wasz styl. Nie przejmujcie się tym, że jest tam wypisane oddzielnie żartowanie - to jest tylko na potrzeby tych przykrych sesji, kiedy wyjątkowo nieśmieszny gracz chce grać wesołkiem.
- Umiejętność Wigor to to, co w dedeku byłoby pewnie jakimś rzutem obronnym na wytrzymałość. Wiedza Ogólna (w kp reigna lore) to taki wytrych żeby móc sobie poturlać na faktoidy o czymś, w czym nie mamy żadnych uzdolnień (tylko prawdopodobnie z jakąś dodatkową trudnością do rzutu).

Po czwarte, perki! Zarzucę was różnymi fajnymi bajerami, które sobie możecie dorzucić. I tyle.

Po piąte, dyscypliny. To w zasadzie jeszcze więcej perków, tylko usegregowanych w grupy symbolizujące pewne szczególne wyszkolenie w danej dziedzinie.

Na koniec jeszcze tylko dodam, jak to jest z różnymi okropnymi uszczerbkami na zdrowiu. Na KP narysowany jest ludzik z ciałem podzielonym na kilka stref. Oberwać możemy raną lekką (shock) oznaczającą raczej pewne poobijanie, lub ciężką (killing) sugerującą większe kłopoty. Kiedy coś zapełni nam się lekkimi ranami, kończyna staje się nieużywalna, tracimy kostki za poobijanie lub mdlejemy. Dalsze obrażenia zamieniają lekkie rany w ciężkie - a kiedy coś wypełni się ciężkimi ranami, nadaje się tylko do amputacji. Jeśli jeszcze żyjemy, obrażenia w ex-kończynę przechodzą w korpus.

Dla przykładu, pistolet zadaje ilość lekkich ran równą szerokości zestawu będącego wynikiem testu ataku i drugie tyle ciężkich. To nie zabawka.

Połowa nabitych lekkich ran znika zaraz po zakończeniu walki, resztę można później łatwo dostrącać pierwszą pomocą, czy po prostu solidnym odpoczynkiem. Jeśli chodzi o ciężkie, mam nadzieję że macie wygodne łóżko i dobrych lekarzy.

Dobra, dobra, to jak mamy zrobić te postaci?

Macie 90 punktów do wydania na postać.

Każdą z cech bazowo dostajecie na 1. Za 5 punktów podnosicie wartość cechy o 1. Za 1 punkt dokładacie punkt do umiejętności. W dodatku, do umiejętności możecie dokupić specjalne kostki:
- za 1 punkt możecie zamienić jedną (nie więcej) kostkę w danej umiejętności na ekspercką kość. Przed rzutem możemy ją sobie ustawić na dowolną wartość (najczęściej 10). Słowem, to jest celowanie bez tracenia kostki.
- za 5 punktów możecie zamienić ekspercką kostkę na mistrzowską. Działa tak samo, z tym wyjątkiem że jej wartość ustawiamy sobie po rzuceniu reszty.

W tym musi być jakiś haczyk, prawda? No i jest. Jeśli z jakiegokolwiek powodu tracilibyście kostki z puli - specjalne kostki odpadają pierwsze.

Dalej: perki będą miały określoną cenę którą będę podawał. W przypadku dyscyplin, jest to 5 perków usegregowanych po kolei. Pierwszy kosztuje punkt, drugi dwa, trzeci trzy, etc. W dodatku, musimy mieć kupione wszystkie poprzednie.

Zaraz wrzucę propozycje bajerków dla każdego z was.
 
Lichtenstein jest offline