Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-12-2011, 17:27   #6
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Droga Sayane, skoro już wywołujesz mnie do tablicy to rozpiszę się trochę szerzej. Czy moje posty są zachętą czy zniechęceniem to sprawa personalnego, a więc subiektywnego odbioru.


Zastanówmy się jednak po kolei. W pierwszym poście pada pytanie:
Cytat:
Czy jest coś, co w klasycznej karcie postaci wam nie odpowiada, co chcielibyście zmienić?
, na które odpowiadam pośrednio i bezpośrednio: NIC. Ponieważ:
Cytat:
Karta postaci może nie jest idealna, ale jest *standardowa*.
i z tym wiąże się kilka spraw, o których pisałem we wcześniejszych postach.


Dalej mamy argument o tym, że:
Cytat:
Mogłabym tą kartę zrobić tylko z nimi
czy:
Cytat:
robimy to dla przyjemności i dla tego, że lubimy D&D
i tutaj się zgadzam, bo jest to argument, z którym ciężko polemizować. Wskazuję jednak, że będzie to właśnie praca dla samej pracy i jeżeli ktoś chce to proszę bardzo.

Pośrednio widać to również po zainteresowaniu tym wątkiem, w którym *na temat* wypowiadam się tylko ja. Jakoś ani inni gracze, ani “opiekun” tego działu nie mieli chęci się wypowiedzieć; być może uważając, że temat lepiej zlać, być może uznając pytanie użytkownika za tak mało istotne, ze szkoda się nim zajmować. O czym sama piszesz, Sayane:
Cytat:
rzadko korzystam z kart
, więc domniemuję, że temat Cię po prostu nie obchodzi, a wypowiedź jest tylko... no właśnie czym? Ładnym rozpoczęciem “flame wars”? Jakim zawoalowanym - nie masz prawa mieć własnego zdania czy nie masz prawa się wypowiadać???


Wracając do tematu - wskazać należy również fakt, iż
Cytat:
Jeśli tak to z chęcią wysłucham wszelkich opinii.
Założenie wydaje się niestety nielogiczne - każdemu w karcie nie pasuje co innego i pogodzenie tych wszystkich zachcianek może się okazać całkowicie niewykonalne. Jeżeli chcemy sie bawić w kolejną wersję karty to robimy to tylko dla siebie i swoich znajomych, którzy podzielają nasz pogląd. A nie dla jakiegokolwiek "ogółu", czy tym bardziej dla mnie.


A, Sayane, kapkę myślenia też przydaje się mieć. Nie wiem czy znasz taką stronę Google? Tam wystarczy wpisać: “dungeons and dragons player card creator” i przejrzeć wyniki. Na polskiej stronie da się znaleźć kilka po polsku - z dwa nawet podlinkowane na pewnym portalu na P. Bo jak zapewne dobrze pani Opiekun wie punkt 8 regulaminu forum może zostać zinterpretowany na kilka sposobów...

O sprawie używania generatorów w ogóle traktuje chociażby ten artykuł znaleziony zupełnie przy okazji na pierwszej stronie wyników google’a.

Do samych generatorów postaci w DnD 3,5 w html’u (bo nie wymagają żadnych instalacji) można informacyjnie podać:

Pathguy's Generator
SourceForge
czy:
obszerniej Tutaj

Bardziej rozbudowane wyszukujemy chociażby tutaj (sprawdzone, działające i bezpieczne):

RPG Library.
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem