Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-01-2012, 04:15   #1
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
Który pomysł na przygodę jest najfajniejszy?

Tak ostatnio myślę… może bym coś poprowadził? Miałem na LI dotychczas jedną sesję – wszystkim się bardzo podobała i zdechła. Chodzi mi po głowie kilka pomysłów na przygody i to jest temat, w którym Wy mówicie, który jest najlepszy.

Sesja byłaby raczej szybka – 4 dni na post gracza, posty dość krótkie bez retrospekcji, introspekcji i tasiemcowych dialogów. Scenariusz przygodowy z akcją, eksploracją świata, „filmowymi” scenami. Szczątkowa mechanika w całości po stronie MG.

Takie są założenia techniczne. A pomysły na przygody mam takie:
  1. Mariaż fantasy i sf. Do pseudośredniowiecznego neverlandu przylatuje statek kosmiczny i rekrutuje typowych bohaterów fantasy na gwiezdną misję. No i lecą herosi magii i miecza na obcą planetę, oczywiście o technice, która ich otacza nie wiedzą początkowo nic. Heroic, dużo odkrywania świata, różnych tajemnic. Kiedyś już prowadziłem tę rekrutację, ale nie mogłem jej dokończyć.

  2. Płaszcz i szpada, odkrycia geograficzne. Mamy neverland w epoce płaszcza i szpady, gdzie właśnie odkryto nowy kontynent. Tylko, o ile w tym neverlandzie elementy fantastyczne praktycznie nie występowały, to w nowym świecie żyją potwory i istnieje magia. Zaczyna się badanie, podbijanie i próby zawładnięcia nowym kontynentem. W programie eksploracja świata, trochę tajemnic, szczypta spisków, bieganie po dżungli i krzyżowanie rapierów z tym lub owym adwersażem.

  3. Piraci. Klasyczni. Bez szczególnego dbania o realizm historyczny. Za to dużo akcji, ciekawych postaci, bujania na żyrandolach i popisówy przy okrzykach „arr! arr!” i „niech mnie kule biją!” Najmniej odkrywania świata, najwięcej szans na kreatywność dla graczy - czy to przy wymyślaniu harców i występków, czy to we współkreacji świata.
To jest temat, w którym można pisać, że jestem geniuszem, a Wy zawsze marzyliście o zagraniu w wariant 1/2/3. Można mi zadawać pytania, na które wątpię, by miał odpowiedź. Można też mnie nakierowywać na źródła inspiracji. Różne rzeczy można, jeśli tylko pomogą znaleźć odpowiedź na tytułowe pytanie.

Pozdrawiam,
Jan.
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.

Ostatnio edytowane przez JanPolak : 07-01-2012 o 04:20.
JanPolak jest offline