Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-01-2012, 17:36   #5
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
Cytat:
Napisał Hawkeye Zobacz post
Nie mogę się też oprzeć pewnemu wrażeniu, że oba pomysłu można by rozegrać w świecie 7th Sea. Nie chcę żeby zabrzmiało to jako wyrzut, uważam, że jest to fajna gra o bardzo ciekawym świecie i chyba jednej z najbardziej rozbudowanych historii świata w "popularnym" RPG.
7th Sea to bardzo fajny system (choć grałem w niego niewiele). Ale akurat dla mnie jest tam za dużo szczegółów świata, podręczników, storylinii. Wolę szkielet świata, który można na bieżąco obudowywać w pasujące scenografie. Choć jak najbardziej 7th Sea mogę zaliczyć do inspiracji.

Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
Zagłosowałbym na piratów, gdyby nie fakt, że szybka sesja, o której wspomnienie znajduje się w pierwszym poście nijak mi mnie pasuje do współkreacji świata...
Trafna uwaga. Choć w nr 3 jest więcej współkreacji niż w poprzednich. Pierwsze dwa pomysły skupiają się na eksploracji świata nieznanego BG. W trzecim BG są częścią świata, stąd mogę np. napisać: "płyniecie na Tortugę? wymyśl, jak i z kim Twoja postać się zabiera".

Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
Chyba najwięcej zastrzeżeń miałbym do sesji w opcji 1. Co prawda na filmie "Goście, goście" (chyba tak to "przetłumaczono" na polski) bawiłem się świetnie, jednak same założenia dla sesji skrzypią i trzeszczą w szwach. Chyba, że byłaby to sesja z założenia samego nastawiona na humoreskę czy inną komedię.
Nie komedia, ale też nie symulacjonizm nastawiony na skrupulatne oddanie działania świata. Nazwałbym to raczej klimatem komiksowym.
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.
JanPolak jest offline