Wątek: Acta
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-01-2012, 13:04   #8
Aramin
 
Aramin's Avatar
 
Reputacja: 1 Aramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie coś
SkyWei:
Osobiście uważam, że nawet jeśli nie teraz, to za jakiś czas przepchnie się to w kawałkach, ale skoro można spróbować poprzeszkadzać, to czemu nie? A czemu jeszcze 4 dni temu było cicho? No nie wiem jak wy, ale ja polityką interesuję się w skali bardziej lokalnej i po prostu o tym wcześniej nie miałem okazji usłyszeć.

Komtur
Sorry, ale Twoja wypowiedź brzmi jakbyś był strasznie naiwny i myślał, że ludzie chcą być w rządach po to by masom żyło się lepiej. Ludzie mają tendencję do wynajdywania nikczemnych sposobów do wykorzystywania wszystkiego, co stworzą. Przykłady? Bomby atomowe, gazy bojowe, wszelkie machiny wojenne...
A ta ustawa to spore pole do nadużyć. Może tobie nie przeszkadza, że w wyniku jakiegoś mglistego podejrzenia możesz być inwigilowany (co występuje, ale nie na szeroką skalę), a w przypadku pozwania przez korporację, nawet w wypadku Twojej niewinności to nie korporacja zapłaci za koszty procesu, ale mnie się to nie podoba. I akurat młotem przeciwko piractwu to to raczej nie będzie. Durnota IMHO i tyle. Nie pierwsza i nie ostatnia, trudno.

A co do GMO to tutaj istnieje inne zagrożenie:
wprowadzenie na szeroką skalę zmodyfikowanego zboża + jakieś wydumane normy -> patenty i eliminowanie z rynku Wieśków produkujących se po swojemu -> monopol i jego ewentualne konsekwencje.
I nie, nie wyczytałem tego na żadnych stronach o miłośnikach punktu G i geometrii, nie wierzę też w pejsatych jaszczurów rządzących światem, jest to moje prywatne zdanie - to ad. ludzi mających dziką radochę z tego tematu, czego do końca nie rozumiem.
Jedzcie orzeszki&banany.
 
Aramin jest offline