Wątek: Acta
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-01-2012, 18:43   #10
SkyWei
 
SkyWei's Avatar
 
Reputacja: 1 SkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwuSkyWei jest godny podziwu
@Komtur Pal licho piractwo. Acta to naruszenie prywatności i bardzo prawdopodobnie wolności słowa. I to jest największym problemem.

GMO to grubsza rybka. Ten cytat pokazuje w czym jest największy problem:

"Nasiona roślin GMO są opatentowane. Są własnością firmy, która zmodyfikowała roślinę w określony sposób. Rolnik, który chce uprawiać GMO musi co roku uiścić opłatę licencyjną, zwykle musi podpisać umowę. Nie ma prawa zebrać nasion i wysiać ich za rok bez opłaty, która zależy tylko od aktualnej polityki marketingowej firmy. Uprawa, którą prowadzi rolnik jest własnością korporacji biotechnologicznej, a nie tego rolnika. Dla konsumenta nie ma to znaczenia (póki ma co kupić), ale zmienia to całkowicie sytuację rolnictwa i prawa własności, gdzie rolnik przestaje być niezależny i staje się pracownikiem zagranicznej korporacji."

Co gorsza uprawy GMO mają charakter agresywny, niczym chwasty. Jeśli nasiona dostaną się na pole sąsiada wypierają jego gatunek. Co daje nam przymusowe dołączenie do tej rodzinki. Można wypalać pola, ale w większości przypadków jest to strata dużej części rocznego utargu. Wystarczy popatrzeć na rolnictwo w Indiach czy krajach ameryki łacińskiej. Ubóstwo, wręcz niewolnictwo.

@Aramin Dlatego podpisałem już chyba z 10 petycji Co nie zmienia faktu, ze pewnie i tak to nic nie da. Bo czuje w kościach, że to jednak podpiszą już przy tym podejściu.

P.S. Przejrzałem trochę materiałów na YT na temat ACTA i to jest najbardziej kompleksowy, zrozumiały, rzeczowy i na temat materiał jaki znalazłem: ACTA i piractwo: Cenzura w Polskim Internecie? - YouTube
Właśnie dlatego ACTA jest niebezpieczne.
 

Ostatnio edytowane przez SkyWei : 22-01-2012 o 15:50.
SkyWei jest offline