Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-02-2012, 19:20   #3
Thronaar
 
Thronaar's Avatar
 
Reputacja: 1 Thronaar ma wyłączoną reputację
Cytat:
Forma pytań i odpowiedzi chyba jeszcze bardziej zaciemniła przekaz (swoją drogą zastanawia mnie skąd ją wziąłeś?)
Power 19 było (i jest dalej patrząc na inne fora z działami poświęconymi autorskim systemom) bardzo popularną formą przedstawiania założeń tworzonego systemu. Najlepiej sprawdza się przy przedstawianiu i projektowaniu gier Indie, z dość niestandardowymi mechanikami i założeniami. Więcej o tym można poczytać na blogu Skryby, który przetłumaczył z angielskich stron co ciekawsze artykuły o projektowaniu gier, a poniższy odnosi się do P19:
Socratic Design PL - 19.I.2006 (Czym jest ‘Power 19’? – część pierwsza.).RPG KeposRPG Kepos

Cytat:
To zaraz - gracze mają się koncentrować na możliwościach, nie ograniczeniach; ALE muszą poddać się ogromnemu ograniczeniu roli? Czymkolwiek jest ta "rola" - dlaczego aż tak ogranicza graczy, że nie może się powielać w drużynie?
Rola określa w czym jest postać najlepsza, lecz może próbować zrobić to co reszta zespołu (z mniejszym prawdopodobieństwem sukcesu). Trochę jak w grze Morrowind, gdzie możesz wybrać na początku jedną profesję, ale używać możesz wszystkich umiejętności.

Cytat:
Jak wyobrażasz sobie współdziałanie 5 GMów na jednej sesji przy absolutnym braku graczy???
Jest jeden GM, to on odpowiada za całość świata, a gracze dodają do niego elementy. W każdym RPG gracze dodają coś od siebie do świata kreowanego przez MG, przecież każda ich akcja na coś wpływa. Tutaj wpływa bardziej, lecz to nie znaczy, że nie można tego opanować.

Cytat:
Poświęcić postać też mogę bez problemu i wielkiego żalu
Drużyna składa się z paru osób, jeżeli wszyscy stracą awatara, to koniec przygody. Do tego utrata awatara zmniejsza możliwości graczy o połowę, gra się dalej, lecz odczuwa się brak opcji.

Cytat:
Uważam, że w tej grze nie ma żadnych wyzwań - jeżeli spełniony jest warunek kooperacji postaci "graczy" to MG nie jest w stanie wygenerować jakiegokolwiek wyzwania. Każde wyzwanie może być bowiem po prostu ominięte przez graczy w ten czy inny sposób, o czym sam wspominasz w punkcie - bodaj - 14.
W filmie Incepcja (który jest prawie dokładnie tym, co chcę osiągnąć) bohaterowie mieli moce dające im możliwości zmiany wyglądu, wyciągania potrzebnych rzeczy znikąd, tworzenia nierealnych obiektów lub zakrzywiania rzeczywistości, ograniczało ich zadanie jakie mieli wykonać, czas, oraz atakujące ich otoczenie. W Oneiros jest tak samo, wyzbywasz się kart tworząc zmiany (brak kart=ktoś stracił awatara), tworząc zmiany sprawiasz, że otoczenie cię atakuje (a to zmusza do testów, które pozbywają cię kart, do tego kilka nie udanych testów to utrata awatara), a do tego musisz coś zrobić (jak w zwyczajnej przygodzie, kogoś pokonać, coś ukraść, coś zobaczyć).

Cytat:
Tyle, że tak naprawdę - to w Twoim poście - drogi Autorze - niewiele pisze...
W power19 chodzi o założenia do gry, czyli nie przedstawiam wiersza, lecz jego interpretację. Może to trochę dziwne podejście, lecz tak to wygląda, pokazuje co autor miał na myśli. Jak tylko stworzę grywalną wersję podręcznika to zamierzam ją przedstawić, na razie chciałem zobaczyć reakcję na założenia, gdyż teraz mogę jeszcze coś pozmieniać.
 
__________________
Nic nie zostanie zapomniane;
Nic nie zostanie wybaczone.

Ostatnio edytowane przez Thronaar : 17-02-2012 o 19:22. Powód: błąd w quote
Thronaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem