Wątek: Wolsung
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-02-2012, 16:08   #9
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Fu Leng Zobacz post
1. Odstąpienie od większej części mechaniki to chyba najrozsądniejsze wyjście. Z tym, że - tak jak zauważył Aschaar - niektóre sceny zwyczajnie straciłyby swój urok. Mechanika w Wolsungu bardzo sprzyja rozgrywania emocjonujących pościgów, scen akcji etc. Z tego względu byłbym skłonny raczej do poprowadzenia sesji w klimatach salonowych/śledczych.


2. Nie jestem pewien, czy do tego pijesz, ale rzeczywiście można by tak wykorzystać karty. Zamiast tradycyjnego modyfikowania testów, mogłyby one służyć graczom do wpływania w znacznym stopniu na świat gry. Bohaterowie mogliby dzięki nim wprowadzać elementy do opisu, które normalnie nie powinny się pojawić.
I zgadzam się, że świat Wolsunga nawet bez całego systemu i tak jest wart rozegrania sesji.
1. Bądź twardy: bierz na pokład całą mechanikę jaką zdołasz udźwignąć. W sumie dzisiaj pomyślałem, że z powodzeniem można byłoby używać całości mechanik zwykłych - nawet w tych grach, w których dużo się odpisuje. Po prostu gracze mogliby sami rzucać i sami ustalać stopień trudności. Kwestia zaufania... i tego, że SERIO musieliby rzucać i opisywać konsekwencję złych testów.

2. Trololo, to te karty są do czego innego niż do światotworzenia przez graczy? Chyba nie dość dokładnie czytałem podręcznik No i dziś akurat to dodałem do swojej gry, nie wiem czy się przyjmie, ale spróbować zawsze można: http://lastinn.info/346310-post376.html ([Komentarze] Astropol)
 
Anonim jest offline