Wątek: W dzień sesji
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-02-2012, 15:17   #1
Pafnucy
 
Pafnucy's Avatar
 
Reputacja: 1 Pafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie cośPafnucy ma w sobie coś
W dzień sesji

est dzień sesji! Czy czynicie jakieś przygotowania przed sesją jako Gracze lub/i Mistrzowie Gry? Ile czasu średnio Wam to zajmuje? Co wtedy robicie?

Ja jako Mistrz Gry przed sesją poświęcam deczko powyżej 6 godzin na przygotowania. Po pierwsze tworzę ścieżkę dźwiękową na sesję. To zajmuje mi lekko ponad połowę tego czasu, a czasem nawet i więcej. Następnie pokrótce przypominam sobie założenia fabularne i robię podręczne notatki. Chwilę poświęcam również na przypomnienie sobie i powtórzenie ważniejszych nazw geograficznych i osobowych. Następnie rzut okiem na mapę okolicy, w której będzie się działa akcja.

Staram się również w głowie przypomnieć rzeczy, które będę opisywał, tj. budynki, lasy, widoki, zamki. Podobnie czynię z BNnami, gdzie powtarzam sobie ich role, wymowę, etc. Na koniec biorę się za ułożenie w głowie wprowadzenia. O czym wspomnieć, co przypomnieć, na co zwrócić uwagę.

Myślę, że i Gracze mogę się przygotowywać. Tym bardziej, że mają o wiele łatwiej od Mistrza Gry. Wydaję mi się, że samo zajrzenie w kartę to już coś. Raz na jakiś czas warto również przypomnieć sobie życiorys.
 
__________________
Podpis usunięty z uwagi na regulamin forum
Pafnucy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem