Wątek: Ciągle pada?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-02-2012, 15:17   #8
Sekal
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 1 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Pafnucy Zobacz post
Prowadzę teraz "Wewnętrznego wroga", więc bohaterowie są już świadomi tego, że ratują Imperium. A na swoich sesjach miałem cały przekrój postaci, od pragmatycznych najemników idących tylko za złotem poprzez idealistycznych błędnych rycerzy.
Tak, zdarzają się wyjątki w postaci takich heroicznych kampanii. Co nie zmienia faktu, że to chciwość jest wstępem do WW.

Cytat:
Jak dla mnie zbytnio spłyca się świat przez to i dzięki temu zabiera mu się mnóstwo jego barw.

Czy w twoim Warhammerze nie ma idealistów? Nie ma kapłanów idących drogą światła i niosących pomoc słabszym? Czy w zakonach rycerskich nie ma prawych rycerzy? Czy każdy szlachcic jest typem magnackiego Radziwiłła?
Są, jako wyjątki. W grupie 4-6 bohaterów średnio jeden będzie idealistą, osobą prawą i dobrą. On faktycznie będzie dobry, będzie pomagał bezinteresownie. Czasem przez to nawet inni poczują trochę bardziej żyłkę samarytanina.
Zwykle jednak to pieniądze będą główną motywacją. Niekoniecznie w formie monet, mam tu na myśli wszelakie profity dla konkretnych postaci.


Cytat:
Ale na litość Boską, świat to nie tylko slamsy właśnie. Nie patrzmy na świat aż tak czarnobiało - również na świat Warhammera.
To były tylko dwa przeciwstawne bieguny.
Ale chętnie usłyszę też o pięknie tego świata. Być może nie do końca dobrze pamiętam obrazki z drugiej edycji WFRP, ale nigdy nie wydawały mi się szczególnie przesadzone czy okropne.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem