Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-02-2012, 22:23   #6
Thronaar
 
Thronaar's Avatar
 
Reputacja: 1 Thronaar ma wyłączoną reputację
Post

Cytat:
Czy system gry (mechanika) wspomaga prowadzącego w tworzeniu owych zagadek (czy to jednak zależy tylko od inwencji - i tylko inwencji, nie zasad - prowadzącego)
Niestety tylko częściowo. Wszystkie rzeczy są opisane dwiema charakterystykami, przewagą i zmorą, a wiedza o tym co to ułatwia potyczki. Do tego dochodzą Bramy jak w Into Dreams, lecz jest to częścią tworzenia przygód.

Poza tym pod tym względem to dość standardowe RPG, a zagadki są aby gra dla przepaków była większym wyzwaniem.

Cytat:
Jeśli nie, to w jaki sposób tworzy się sen, a.k.a. świat gry - to tylko opis
Sen to tylko opis, mechanika za to wspiera wywoływanie zmian w zastanym świecie, co powoduje, że są to dość niestabilne światy.

Cytat:
czy MG ma jakieś narzędzia, które pomagają mu "okiełznać" chaos, wywołany deklaracjami graczy?
Istnieje coś takiego ja Róża Snów, sen zmieniają świat, co wpływa na ich testy, oraz może obudzić śniącego, czego na pewno nie chcą.

Cytat:
12) Czy postacie graczy w Twojej grze się rozwijają? Jeśli tak – w jaki sposób?

To Twoja gra, oczywiście - ale IMHO wydaje mi się, że powinieneś przemyśleć ten punkt.
Napisałem, że to w tej chwili jedna z bolączek gry, wszelkie sugestie mile widziane.

Cytat:
Oukej, a teraz, wspomniany PS. Mości Thronaarze - z całego serca polecam Ci zapoznać się i przejrzeć grę imć Ninetonguesa, pt.: Into Dreams - choć mam dziwne wrażenie, że już to chyba wielokrotnie zrobiłeś .
Dobre wrażenie, poznałem, tak jak i Signum Jagmina, jak i parę książek, kilka filmów, parę gier, wszystko aby dodać do gry trochę inspiracji, oraz poznać różne motywy i rozwiązania.

Cytat:
Nie wiem na ile Twoja gra jest podobna do w/w - ale, z tego co piszesz, są to dość zbliżone gry.

Jeśli jest inaczej (a czuję, że pewnie jest) - prosiłbym byś wypunktował nam/mi najważniejsze różnice, "dzielące" Twój projekt od w/w gry
IntoDreams bardzo się zbliżyło do tego jak grę w świecie snów bym widział, ale jest deczko różnic, więc swojego projektu z 2007 roku nie chciało mi się wyrzucać, szczególnie gdy w 2009 połączyłem go z mechaniką Szamana.
Jak napisałem nie mam settingu, w czym na pewno można uznać, że Radio Śmierci bije mój projekt na głowę. ;]
Mechanika jednak różni się dość mocno, nie jest tak kostkowa, co można już zobaczyć w Szamanie, ma dużo prostsze zasady dodawania nowych elementów, oraz (w moim przekonaniu) interesującą mechanikę modyfikowania snu w trakcie jego trwania.
Prawdę mówiąc można by rozegrać takie same przygody w obydwu systemach, ale rozgrywka różniła by się diametralnie.
 
__________________
Nic nie zostanie zapomniane;
Nic nie zostanie wybaczone.
Thronaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem