Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-02-2012, 19:42   #22
Kelly
 
Kelly's Avatar
 
Reputacja: 1 Kelly ma wyłączoną reputację
Teoretycznie Asch masz rację, że opis ma czemuś służyć, ale sam wiesz, ze jeżeli spośród tysiąca łąk opisujemy jedną, to oznacza, ze ta łąka jest istotna dla scenariusza. Czyli gracze dostają czyściutka informację, której ich postacie mieć by prawa nie miały i która, jak sam wiesz, jest doskonale wykorzystywana. Takie opisy wręcz nieraz przypominają po prostu tablice pokazujące kierunek przygody. Wydaje mi się, ze dlatego od czasu do czasu dobrze jest puścić jakiś zmyłkowy opis, który po prostu jest ładny, lub charakterystyczny. Wtedy taki GM może sobie trochę pofolgować opisując, zaś gracze dzięki takim opisom nie idą przygodą jak po sznurku. Oczywiście tak czy siak każdy opis powinien być względnie, mozliwie krótki.

Według mnie przy opisach zreszta powinno się dawać graczom pewne główne szczegóły starając sie budować wizerunki w wyobraźni. Nieistotne właściwie, czy przy opisie karczmy, jeden gracz sobie wyobrazi, ze podmurówka ma czerwona cegłę, drugi zaś różową. Grunt, ze będą ja swoimi oczyma wyobraźni widzieć.
 

Ostatnio edytowane przez Kelly : 25-02-2012 o 19:45.
Kelly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem